1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Kamacı Gazetecileri Unutmadı

Başkan Kamacı Gazetecileri Unutmadı

Başkan Kamacı Gazetecileri Unutmadı
A+A-

Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı 10 Ocak Çalışan Gazetecileri günü dolayısıyla yayınladığı mesajında Gazetecilerin günlerini kutladı. Başkan Kamacı, halkın haber alma ve kamuoyunu aydınlatma gör

Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı 10 Ocak Çalışan Gazetecileri günü dolayısıyla yayınladığı mesajında Gazetecilerin günlerini kutladı.
Başkan Kamacı, halkın haber alma ve kamuoyunu aydınlatma görevi üstlenen gazetecilerin sor bir görev yaptığına dikkat çekerek "Şehrimizde ve ülkemizde halkın haber alma özgürlüğünün teminatı olan, kamuoyunun bilgilendirilmesinde; ilkeli, doğru ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla çalışmayı benimsemiş tüm basın mensubu arkadaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum. Demokrasinin en önemli güvencesi olan gazetecilik mesleği, bilinçli bir toplumun yaratılmasında önemli bir sorumluluk taşıdığı gibi, etkin bir denetim organı olması bakımından da oldukça belirleyici bir toplumsal misyona sahiptir. Gazeteci arkadaşlarımın görevlerini icra ederken yaşadıkları sıkıntılara, siyasi baskılara ve zor çalışma koşullarına rağmen ilkeli, kararlı ve objektif habercilik anlayışından ödün vermeden, demokratik, çağdaş, aydınlık bir ülke için yürüttükleri mücadeleyi takdir ediyorum. Başta her gün bir arada olduğumuz ilçemizdeki yerel basın mensupları olmak üzere tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım" dedi.
(HÇ-MB-İK)

09.01.2013 11:13:38 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT