1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan İspirli, "işçi Güvenliği Birinci Önceliğimiz"

Başkan İspirli, "işçi Güvenliği Birinci Önceliğimiz"

Başkan İspirli, işçi Güvenliği Birinci Önceliğimiz
A+A-

Geçtiğimiz aylarda iş güvenliği ve işçi sağlığı konusunda çalışanlarına eğitim veren Beldibi Belediyesi, belediye bünyesindeki tüm birimler iş riski analizi ve riski azaltıcı tedbirler konusunda çalış

Geçtiğimiz aylarda iş güvenliği ve işçi sağlığı konusunda çalışanlarına eğitim veren Beldibi Belediyesi, belediye bünyesindeki tüm birimler iş riski analizi ve riski azaltıcı tedbirler konusunda çalışmalar yaparak, iş güvenliği ve işçi sağlığı köşesi oluşturdu.
Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli, "İş güvenliği ile ilgili kanun ve uygulamalar başlamış olup, kamu kurumları 2014 yılı Temmuz ayına kadar mevzuatın getirdiği yükümlülükten muaf olmasına rağmen, konunun önemine binaen biz belediye olarak iş güvenliği ve işçi sağlığı konusundaki mevzuat hükümlerini uygulamaya başladık. Amacımız çok iş yapmak, ancak iş yaparken de, iş güvenliği ve işçilerin sağlığını önde tutacak bilgi ve beceriye ulaşmaktır. Bizim çalışanımızda Avrupa ülkelerindeki çalışanlar kadar değerlidir. Aslında biz kanunun getirdiği bir mecburiyetten değil, olması gerekeni, kanun çıkmadan önce uygulamaya başladık. Bundan sonrada iş güvenliği ve işçi sağlığı bizim belediyemizde birinci öncelik olacaktır" dedi.
(BT-MB-İK)

13.02.2013 12:06:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT