1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Gürün Elektrikli Araç İle Test Sürüşü Yaptı

Başkan Gürün Elektrikli Araç İle Test Sürüşü Yaptı

Başkan Gürün Elektrikli Araç İle Test Sürüşü Yaptı
A+A-

Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Renault Mais Firmasının ürettiği elektrikli araç ile test sürüşü yaptı. Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar ve Renault Mais Muğla Bayisi Kutay Otom

Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Renault Mais Firmasının ürettiği elektrikli araç ile test sürüşü yaptı.
Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar ve Renault Mais Muğla Bayisi Kutay Otomotiv yetkilileri Sezai Bayhan ve Sezgin Bayhan, Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'e elektrikli araçların avantajları ile ilgili bilgi verirken, bu araçların çevreyi ve havayı koruma da örnek olduğunu da belirtti.
Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, "Burada önemli olan 0 çevreye saygılı olması. Elektrik üretiminin de ne şekilde yapıldığının da önemi var tabi. Kullandığımız elektriğin üretimi ne kadar çevre kirliliği yapıyor onu da zincirleme olarak bakmak gerekiyor. Ama Türkiye'de elektrik varsa, üretim hep devam ediyor. Ben o aldığım elektriği hiçbir hava ve çevre kirliliği yapmadan kullanabiliyorum. o nedenle çok büyük bir avantaj. Türkiye'de ve dünya da çok sıklıkla yararlanılacağını düşünüyorum. Pil ömürleri, şarj süreleri ve yapacağı kilometre konusundaki gelişmeler ve hatta çok rantabl görünmemekle birlikte, güneş enerjisini kendi panelleri vasıtası ile üreterek bir miktarda oradan elde etmek gibi ayrıca tekerleklerin dönmesinden oluşan kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmek ile ilgili başka teknolojilerin de ilave edilerek çok süratle gelişebileceğini umuyorum. Belediyemiz de bu değerlendirmelerden sonra bu tür araçlar edinebilir. Belediyemizin rol model olması bildiğiniz hassasiyetimizi bu örnekle de göstermek adına yapabiliriz" dedi.
(BT-MB-İK)

11.02.2013 16:40:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT