1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Genç'ten Ekmek Kampanyasına Destek

Başkan Genç'ten Ekmek Kampanyasına Destek

Başkan Gençten Ekmek Kampanyasına Destek
A+A-

Mersin'in merkez ilçelerinden Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, Toprak Mahsulleri Ofisi Mersin Şubesi tarafından başlatılan "Ekmek İsrafını Önleme Kampanyasına" destek verdi. Toprak Mahsuller

Mersin'in merkez ilçelerinden Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, Toprak Mahsulleri Ofisi Mersin Şubesi tarafından başlatılan "Ekmek İsrafını Önleme Kampanyasına" destek verdi.
Toprak Mahsulleri Ofisi Mersin Şubesi Müdürü İsmail Kerimoğlu, Başkan Genç'i makamında ziyaret ederek kampanya hakkında bilgiler verdi. Kampanyalarına destek isteyen Kerimoğlu, ekmek israfını gündeme getirmek, israfın önlenmesine ilişkin duyarlılık yaratmak ve israfı azaltmak amacı ile bu kampanyayı başlattıklarını ifade etti.
Başkan Genç ise konunun öneminin farkında olduklarını ve gereken desteği belediye olarak vereceklerini ifade etti. Genç, "Yıllık israf tutarlarına bakıldığında çöpe atılan ve israf edilen ekmeğin parasal değeri ile onlarca okul, hastane, konut, yol, köprü yapılabilecekken, kaynakların ve emeğin bu şekilde çöpe atılması hiç kuşkusuz kabul edilebilecek bir durum değildir. Yenişehir Belediyesi olarak bu kampanyaya her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.
(KRY-Y)

14.02.2013 15:06:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT