1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Genç'ten Anlamlı Kampanyaya Destek

Başkan Genç'ten Anlamlı Kampanyaya Destek

Başkan Gençten Anlamlı Kampanyaya Destek
A+A-

Toprak Mahsulleri Ofisi Samsun Şube Müdürü Fahri Kesepara (TMO), Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i makamında ziyaret etti. Türkiye genelinde başlatılan 'Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası' hakkında

Toprak Mahsulleri Ofisi Samsun Şube Müdürü Fahri Kesepara (TMO), Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i makamında ziyaret etti.
Türkiye genelinde başlatılan 'Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası' hakkında Başkan Genç'e bilgi veren Kesepara, kampanyaya katılım noktasında Başkan Genç'ten destek istedi. Kesepara, "Günde 101 milyon ekmek üretiliyor, bunun 95 milyonu tüketilirken 6 milyon ekmek israf ediliyor. Bu kampanya kapsamında bu israfı önlemeyi amaçlıyoruz" dedi.
Kampanyayı sonuna kadar desteklediklerini belirten Başkan Genç de, "Başbakanımız tarafından başlatılan kampanya özüne indiğimizde çok anlamlı. Çünkü israf dinimizce de yasaklanmıştır. Bizim için bir nimet olan ekmek, alın terinin, paylaşmanın, bereketin sembolüdür. Buradan da baktığımızda ekmeğe gereken önemi ve değeri göstermemiz gerektiği sonucu çıkar. Bu kampanya toplumsal bir duyarlılık içerisinde sonuca ulaştırılmalı" diye konuştu.
Canik Belediyesi olarak belediyenin tesislerinde israf konusuna özen gösterdiklerini ifade eden Başkan Genç, "Bu sadece bir kaç kişinin bu konuya özen göstermesiyle olacak iş değil. Toplum olarak her bir fert israftan kaçınmalı. Toprak Mahsulleri Ofisi'nin başlatmış olduğu kampanyayı çok anlamlı buluyorum ve başarıya ulaşacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.
(SAM-SLH-Y)

04.02.2013 15:24:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT