1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Fadıloğlu, Savaşın En Masum Mağdurlarıyla

Başkan Fadıloğlu, Savaşın En Masum Mağdurlarıyla

Başkan Fadıloğlu, Savaşın En Masum Mağdurlarıyla
A+A-

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Suriye'de yaşanan olaylar sırasında ağır yaralanan ve Gaziantep Çocuk Hastanesi'nde tedavi altına alınan çocukları ziyaret etti. Yaralı çocukları görünce

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Suriye'de yaşanan olaylar sırasında ağır yaralanan ve Gaziantep Çocuk Hastanesi'nde tedavi altına alınan çocukları ziyaret etti. Yaralı çocukları görünce üzüntüsü yüzüne yansıyan Başkan Fadıloğlu, çocuklara dua ederek acil şifalar diledi.
Suriye'deki iç savaşta bomba ve mermilere hedef olarak ağır yaralanan çocuklar, yürekleri sızlattı. Yakınları tarafından Gaziantep Çocuk Hastanesi Yanık Merkezi'ne getirilen çocuklar, burada tedavi altına alındı. Düzenlediği çeşitli yardım kampanyalarıyla Suriye halkına tam destek veren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, savaştan en fazla zarar gören çocukları tedavi oldukları hastanede ziyaret ederek acılarını paylaştı. Suriye'de meydana gelen patlamalardan dolayı vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan çocukları tedavi oldukları odalarda da ziyaret eden Fadıloğlu, Çocuk Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Mehmet Ergün Parmaksız'dan yaralı çocukların durumu hakkında bilgi aldı. Yaralı çocukları görünce üzüntüsü yüzüne yansıyan Başkan Fadıloğlu, çocuklara dua ederek acil şifalar diledi. Sağlık durumu iyi olan yaralı çocukların da yanına giden Fadıloğlu, oyuncak ve çeşitli hediyeler vererek onları da sevindirdi. Çocuklarının tedavilerini hastanede bekleyerek takip eden Suriyeli vatandaşlarla yakından ilgilenen Başkan Fadıloğlu, ailelerin sorunlarını dinledi.
Başkan Fadıloğlu, hastanedeki kısıtlı imkanlara rağmen görevlilerin çok güzel hizmet verdiklerini belirtti. Hastane başhekimine ve tüm görevlilere teşekkür eden Fadıloğlu, "Çocuk hastanesinin yanık ünitesi hem yurt dışından hem de Suriye'den gelen çocuklarla dolup taşıyor, kapasitesinin çok üstünde hizmet veriyor. Özellikle başhekimimiz nezdinde çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun. Fakat bu şartların daha da iyileştirilmesi adına bizler de yerel yönetim olarak elimizden gelen gayreti göstereceğimize söz veriyoruz. Yanı başımızdaki Suriye'de olan olaylara bizim kayıtsız kalmamız söz konusu olmazdı. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak yapılan çalışmaların yanı sıra biz de belediye olarak elimizden gelen imkanlarla destek vermeye çalışıyoruz. Hem mülteci kampında yaşayan vatandaşlarımızın hem de şehir içindeki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması adına hastanenin yanık ünitesine gelerek doktor arkadaşlarımızdan bilgi almak istedik. Gördüğüm kadarıyla çok büyük özverili çalışma var. Başarılarının devamını diliyorum. Allah bir daha böyle acılar göstermesin. Bu kardeşlerimiz de kendi vatanlarında huzur içinde yaşasın" ifadelerini kullandı.
Başkan Fadıloğlu'nun ziyaretinden memnun olduklarını dile getiren Opr. Dr. Mehmet Ergün Parmaksız ise, "Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'na ilgisinden dolayı teşekkür ederiz. Şu anda yanık vakasıyla tedavi gören 15 Suriyeli hastam var. Bunların çoğu yüzde elli derecede yanık. Bunları Türkiye'nin hiçbir yerine sevk edemiyoruz. Her yer yoğunluktan dolayı kitlenmiş durumda. Hatay'dan bile bizi arayarak hasta sevk etmek istiyorlar" şeklinde konuştu.
(HD-SO-Y)

03.02.2013 12:02:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT