1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Fadıloğlu Gazeteciler Gününü Kutladı

Başkan Fadıloğlu Gazeteciler Gününü Kutladı

Başkan Fadıloğlu Gazeteciler Gününü Kutladı
A+A-

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, çalışan gazetecilerin, toplumun haber alma ihtiyacını karşılayarak önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi. Başkan Fadıloğlu, 10 Ocak Çalışan Gaz

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, çalışan gazetecilerin, toplumun haber alma ihtiyacını karşılayarak önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi.
Başkan Fadıloğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, aktif olarak görevini yerine getiren tüm gazetecilerin gününü kutladı. Basın mensuplarının, halk adına gören, gözlemlerini kamuoyuna taşıyan, bunu yaparken de kendisinden, ailesinden fedakarlıkta bulunan ve adeta bir kamu görevlisi gibi çalışan kişiler olduklarını ifade eden Fadıloğlu, şunları kaydetti: "Demokrasinin güçlü ve sağlam temeller üzerine oturtulmasında, fikir ve düşünce hürriyetinin geliştirilmesinde etkin rol oynayan gazetecilik mesleği, en dinamik ve fedakarlık isteyen mesleklerden biridir. Çok zor şartlarda mesleklerini yürüten, halkın gözü, kulağı olan, idarecilere ışık tutan medya mensuplarının özverili çalışmalarını takdir etmemek mümkün değil. Basının işlevlerini yerine getirmesini sağlayan basın yayın çalışanları, bu kurumların isimsiz kahramanlarıdır. Basın yayın kuruluşlarının bugün ulaştığı seviyede hiç şüphesiz en önemli pay, görevini fedakarca yapan basın çalışanlarınındır. Çalışan gazeteciler toplumun haber alma ihtiyacını karşılayarak önemli bir görevi yerine getirmektedirler"
(MDC-HO-Y)

09.01.2013 18:03:05 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT