1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Fadıloğlu, Atatürk'ün Gaziantep'e Gelişinin 80. Yılını Kutladı

Başkan Fadıloğlu, Atatürk'ün Gaziantep'e Gelişinin 80. Yılını Kutladı

Başkan Fadıloğlu, Atatürkün Gaziantepe Gelişinin 80. Yılını Kutladı
A+A-

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Gaziantep'e gelişinin 80. yılı dolayısı ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, bu mutlu ve onurlu günün önemi anlatan bir mesaj yayınladı. Ulu Önderin

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Gaziantep'e gelişinin 80. yılı dolayısı ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, bu mutlu ve onurlu günün önemi anlatan bir mesaj yayınladı.
Ulu Önderin Gaziantep'e teşrif etmesinin 80. yılında aynı mutluluğun ve heyecanın hala yaşandığını vurgulayan Başkan Fadıloğlu, "Kurtuluş savaşının başlamasının öncülerinden olan Gaziantepliler direnişi ve işgal kuvvetlerine karşı verdiği mücadele ile Milli Mücadele'nin temelini oluşturmaktadır. O zor zamanda şehrimizin vermiş olduğu mücadeleyi yakından takip eden Ulu Önder Atatürk Gaziantep'e gelerek bu Kurtuluş mücadelesinde verdikleri direnişten dolayı Gazianteplileri kutlamış ve tebrik etmiştir. Milli mücadele yıllarında Gazianteplilerin düşman karşısında verdiği yiğitçe direniş ve kahramanca mücadele tüm yurtta kurtuluş savaşının meşalesi olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İşgal altındaki vatan topraklarında düşmana karşı canını ortaya koyan Antep Halkı'nı şu sözlerle anlatmıştır; 'Ben Anteplilerin gözlerinden nasıl öpmem ki? Onlar yalnız Antep'i değil Türkiye'yi de kurtardılar' Antep'ten yakılan özgürlük ve bağımsızlık meşalesi tüm Türkiye'yi aydınlatmıştır. Bunu birçok konuşmasında örnek gösteren Büyük Önder Atatürk'e Gaziantep'i ziyaretinde yapılan törenle nüfuz belgesi verilerek adı gibi Gaziantepli olmuştur. Ulu Önderle aynı hemşehriliği paylaşmak tüm Gaziantepliler için bir onur olmuştur ve olmaya devam edecektir" dedi.
(MDC-ÖK-Y)

25.01.2013 18:00:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT