1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Ergün'den Gazeteciler Günü Kutlaması

Başkan Ergün'den Gazeteciler Günü Kutlaması

Başkan Ergünden Gazeteciler Günü Kutlaması
A+A-

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Basının halkın haber alma hakkının teminatı olduğuna vurgu yapan Başkan Ergün, Ocak ayı Meclis T

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.
Basının halkın haber alma hakkının teminatı olduğuna vurgu yapan Başkan Ergün, Ocak ayı Meclis Toplantısında yaptığı konuşmaya da açıklık getirerek, "Biz, işini doğru, dürüst ve tarafsız yapan basın emekçilerine her zaman saygı duymuşuzdur. Ancak mesleğini menfaatine kurban edenlere karşı da duruşumuz nettir" dedi. Ergün, "Ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı şekilde çalışmasına yardımcı olan basın mensuplarımızın yorum ve görüşleri, Manisa Belediyesi olarak bize de çalışmalarımızda önemli faydalar sağlamaktadır. Basın, demokrasinin vazgeçilmez kurumlarından biridir ve tarih boyunca sürekli demokrasinin teminatı olmuştur. Güçlü bir demokrasi kuşkusuz basın özgürlüğünden geçer. Medyanın güçlü olması, gerek ifade özgürlüğünün temini, gerek kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması bakımından hayati önemdedir. Basın, halkın haber alma hakkının teminatıdır. Halkın denetim ve kontrol sigortasıdır. Zaman zaman Manisa medyamız ile ilgili ortaya koyduğumuz tepkiler, onların tamamını hedef almamakta, yalan, yanlış bilgilerle Belediye Başkanı'nın her icraatını karalamayı kendisine görev addetmiş kişilerdir. Biz, işini doğru, dürüst ve tarafsız yapan basın emekçilerine her zaman saygı duymuşuzdur. Ancak mesleğini menfaatine kurban edenlere karşı da duruşumuz nettir." diye konuştu.
"GAZETECİLERİN HAKLARI GERİ VERİLMELİ"
Manisa Belediyesi olarak Manisa yerel medyası başta olmak üzere, tüm Türkiye'de çalışan medya mensuplarının sosyal haklarının kendilerine verilmesi konusunda her zaman destek olduklarını hatırlatan Başkan Ergün, "10 Ocak 1961 yılında 212 sayılı yasayla yıpranma hakkına kavuşan gazeteciler, bugünü kendilerine bayram ilan etmişlerdir. Ancak gelinen noktada, yürürlüğe giren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile gazetecilerin yıpranma hakkı ellerinden alınmıştır. Meclis'teki milletvekillerimizin bu konu ile ilgili gerekli düzenlemeyi yapacaklarına inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, yapmış oldukları onurlu görevle toplumun bilgilenmesinde ve aydınlanmasında büyük pay sahibi olan, zor koşullarda ve kısıtlı olanaklarla özveriyle çalışan değerli gazetecilerimizin ve basın temsilcilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum" dedi.
(YB-ÖND-Y)

09.01.2013 15:24:38 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT