1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Dündar Orhangazi Üniversitesinde (Fotoğraflı

Başkan Dündar Orhangazi Üniversitesinde (Fotoğraflı

Başkan Dündar Orhangazi Üniversitesinde  (Fotoğraflı
A+A-

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa'nın ilk vakıf üniversitesi olarak eğitim öğretime başlayan Orhangazi Üniversitesi'ni ziyaret ederek, Rektör Prof. Dr. Recep İleri'ye hayırlı olsun dile

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa'nın ilk vakıf üniversitesi olarak eğitim öğretime başlayan Orhangazi Üniversitesi'ni ziyaret ederek, Rektör Prof. Dr. Recep İleri'ye hayırlı olsun dileklerini iletti.
Bursa'nın ilk vakıf üniversitesi olan ve bu yıl eğitime başlayan Orhangazi Üniversitesi'ni ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Rektör Prof. Dr. Recep İleri ile bir süre görüştü. Başkan Dündar, Orhangazi Üniversitesi'nin ülkenin geleceğine, gençliğine yönelik çok ciddi bir yatırım olduğunu söyledi. "Eğitim her şeyin temeli. Sadece devlete bırakılmayıp artık özel sektörün de işin içine girmesi toplumun sorunlarının her kesim tarafından üstlenilmesi anlamına geliyor" diyen Başkan Dündar, bu yönüyle yapılan çalışmaları takdirle karşıladıklarını ifade etti.
Özel sektörün bu alana girmesiyle rekabet ortamının da oluştuğuna dikkate çeken Başkan Dündar, bunun da eğitim seviyesinin gelişmesinde önemli bir rol oynadığını vurguladı. Türkiye'nin son yıllarda ortaya koyduğu eğitim atağının ve özel sektöründe rekabetçi olarak bu alana girmesiyle birlikte sadece ülkeye değil tüm bölgeye hatta 3 kıtaya hitap eder bir düzeye geldiğini anlatan Başkan Dündar, dış ülkelerden öğrencileri gelmesinin altyapısının adım adım tamamlandığını ifade etti.
Rektör Prof. Dr. Recep İleri'nin kurucu rektör olarak Bursa'da hizmet vermesinin çok güzel bir duygu olduğuna da dikkati çeken Başkan Dündar, "İnşallah bu süreçte sizlerle başarılı bir eğitim vererek, başarılı bir gelecek başarılı bir gençlik yetişmesinde üzerinize düşen görevi yerine getirirsiniz. İnsanlık adına, dünya adına hizmet edecek yeni yöneticileri ülkemize kazandıracak bir üniversite ve eğitim yuvası olacağınızı düşünüyorum. Çünkü başlangıcından itibaren 1 yıl içinde gelinen noktada gerek eğitim öğretimi, gerek etkinliği ve yapılaşmasıyla bunları görüyoruz ve takdirle karşılıyoruz. Başarılar diliyoruz" dedi.
Orhangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep İleri de Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Osmangazi Üniversitesi'nin Bursa'nın 3. üniversitesi ve bölgenin ilk vakıf üniversitesi olduğuna dikkati çeken İleri, sağlık bilimleri, fen bilimleri ve sosyal bilimler alanında ilerlemek istediklerini, Tıp Fakültesi kurmak için başvuru yaptıklarını söyledi.
Bu yıl 240 öğrenciyle eğitime başladıklarını da vurgulayan İleri, Osmangazi belediyesi ile yaptıkları işbirliği sayesinde öğrencilerin Osmangazi Belediyesi'ne ait spor tesislerini kullandıklarını kaydetti. Prof. Dr. İleri, destek ve işbirliği nedeniyle Başkan Dündar'a teşekkür etti. Başkan Dündar daha sonra Orhangazi Üniversitesi'ni gezerek, bilgi aldı.
(YS)

04.01.2013 14:21:35 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT