1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Doğan Ürgüp'ten 14 Şubat Sevgililer Günü Mesajı

Başkan Doğan Ürgüp'ten 14 Şubat Sevgililer Günü Mesajı

Başkan Doğan Ürgüpten 14 Şubat Sevgililer Günü Mesajı
A+A-

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Ürgüp, mesajında yayınladığı mesajında "14 Şubat Sevgililer Günü artık, sınırların aşıl

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Ürgüp, mesajında yayınladığı mesajında "14 Şubat Sevgililer Günü artık, sınırların aşıldığı, ülkelerin farklılıklarının zenginlik olarak kabul edildiği, bireyin öne çıktığı bir dünyada yaşıyoruz. Sevgililer Günü bütün dünyada kutlanıyor. Bugün insanların duygularını öne çıktığı özel bir gün. Her ne kadar dünyada sevgisizliklerin, şiddetin, kanın, gözyaşının örnekleri daha fazla göze çarpsa da sevmek ve sevilmenin erdem ve güzelliğinin bugün vesilesiyle hatırlanmasını da önemsemek gerekir"dedi.
Ürgüp mesajının devamında "Bizim kültürümüz sevgi üzerine bina edilmiştir. Yunus Emre, Mevlana, Hacı Bektaş'ın dizeleri, sözleri, değişleri sevgi deryasından dökülen damlalar gibidir. "Sevelim sevilelim bu dünya kimseye kalmaz' düsturunda ifadesini bulduğu gibi bizim kültürümüz kalbi, gönlü, muhabbeti, sevgiyi, aşkı merkeze almış ve hayata bu zaviyeden bakmıştır. Sivas, yüzyıllardır sevginin, muhabbetin şehri olmuştur. Ozanlarımız sevgiden, aşktan, muhabbetten demlenmişlerdir. Sivas, bundan sonra da kendi geleneksel değerlerinden aldığı kuvvetle sevginin başkenti olacaktır. Bizler bu sorumluluk ve anlayışla sevgi yürüyüşümüze devam edeceğiz.Bu vesileyle başta muhterem hemşerilerim olmak üzere aziz milletimizin sevgililer gününü kutluyor, her günümüzün bugünkü gibi sevgi, muhabbet ve anlayış dolu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.
(UY-AÖ-Y)

13.02.2013 13:22:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT