1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Doğan, Gazetecilerin Gününü Kutladı

Başkan Doğan, Gazetecilerin Gününü Kutladı

Başkan Doğan, Gazetecilerin Gününü Kutladı
A+A-

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, her yıl 10 Ocak tarihinde kutlanan Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Medya kuruluşlarının, demokratik süreçlerin sağlıklı işleme

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, her yıl 10 Ocak tarihinde kutlanan Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.
Medya kuruluşlarının, demokratik süreçlerin sağlıklı işlemesi için sorumluluk ve yükümlülük sahibi olduğunu belirten Doğan, "Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Artık her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşü, modern dünyada tartışmasız kabul görmektedir" dedi.
Doğan "İlçemiz ve bölgemizde de faaliyette bulunan yerel ve bölgesel gazete, dergi, radyo, internet ve televizyonlarımız ile ulusal ajanslarımız temsilcileri ile zengin bir kadroya sahip olan değerli basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıl dönümü olan Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, bütün basın mensuplarımıza başarılar diliyorum" dedi.
(MA-MA)

09.01.2013 10:47:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT