1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başkan Demir'den, Ermeni Cemaate "yanınızdayız" Mesajı

Başkan Demir'den, Ermeni Cemaate "yanınızdayız" Mesajı

Başkan Demirden, Ermeni Cemaate yanınızdayız Mesajı
A+A-

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samatya'da Ermeni cemaati ile bir araya geldi. Son zamanlarda Ermeni vatandaşlara yönelik saldırıların artmasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Demir, "Samatya'd

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samatya'da Ermeni cemaati ile bir araya geldi. Son zamanlarda Ermeni vatandaşlara yönelik saldırıların artmasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Demir, "Samatya'da huzurun bozulmasına izin vermeyeceğiz" dedi.
Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, son zamanlarda Samatya semtinde Ermeni yaşlı kadın vatandaşlara yönelik yapılan saldırıların artması ve bir vatandaşın hayatını kaybetmesi üzerine Ermeni Cemaati temsilcileri ile bir araya geldi. Sulu Manastır Surp Kevork Ermeni Kilisesi ve Sahakyan Nunyan Ermeni Mektebi ve Mezarlığı Vakfını ziyaret eden Demir, vatandaşların sorunlarını dinledi. Surp Kevrok Ermeni Kilisesi'nde gerçekleşen buluşmaya Vakfın Başkanı Yesayi Demir ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Ermeni vatandaşlar katıldı.
Ermeni vatandaşlar, yaşanan saldırıların ardından emniyet güçlerine yönelik inançlarının tam olduğunu söyledi.
Ermeni vatandaşların hiçbir şekilde tedirginliğe kapılmaması gerektiğini ve günün 24 saatinde kendisini arayabileceklerini belirten Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ise "Emniyeti güçlerinin de, bizim de telefonlarımız var. Beni 24 saat arayabilirsiniz. Cep telefon numaramı başkana bırakacağım. Herkese dağıtacak. Samatya'da huzurun bozulmasına ne biz ne de emniyetimiz izin vermeyeceğiz" dedi.
Fatih ilçesine 34 tane mobese kamerası yerleştirildiğini belirten Başkan Demir, "Bunların büyük bir bölümünü okulların önlerine yerleştirdik. Bazılarını problemli bölgelere yerleştirdik. Samatya problemli bir bölge değildi. Ancak şuan yine bu yönde bir çalışmamız var. Bu bölgeye de kamera koyacağız" diye konuştu.
Çıkışta basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Demir, "Samatya 560 yıldır beraber yaşadığımız bir yerdir. Huzurun sağlandığı yegane yerlerden bir tanesidir. Samatya'nın vazgeçilmez özelliği de budur. Burada huzurun bozulmasına asla müsaade etmeyeceğiz" şeklinde konuştu.
Vakıf Başkanı Yesayi Demir ise "Emniyetle iş birliğimiz devam ediyor. Emniyet çok yakın takipte. Ben bu sürecin çok uzun sürmeyeceği kanaatindeyim. Asılsız fısıltı şeylere de fırsat vermeyeceğiz. Başkanla her zaman birlikteyiz. Bugün yine yanımızda. Belediye de emniyette üzerine düşeni yapıyor. Biz faillerin biran önce bulunmasını bekliyoruz. Saldırıların Ermenilere yönelik olduğu teorilerini ortaya atmak şuan için doğru olmaz. Bunun için yorum yapmak çok erken. Bu da olabilir ama olay açığa çıkmadan yorum yapmak doğru olmaz. Bekleyip göreceğiz" ifadelerini kullandı.
(MA-ÖFA-Y)

27.01.2013 17:46:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT