1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Çoban'dan Kandil Mesajı

Başkan Çoban'dan Kandil Mesajı

Başkan Çobandan Kandil Mesajı
A+A-

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Peygamber Efendimizin doğum günü olan Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Peygamber Efendimizin doğum

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Peygamber Efendimizin doğum günü olan Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Peygamber Efendimizin doğum günü olan Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Yaratılmışların en şereflisi, kainatın efendisi, insanların en edeplisi, güzel ahlakın tamamlayıcısı, varlık aleminin en sevgilisi, seçilmiş ve seçkin insan, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV)'in yeryüzünü şereflendirmesinin anısına düzenlenen 'Kutlu Doğum Haftası'nı kutluyorum. İnsanlığın dirilişinde, karanlıktan aydınlığa çıkışında ve katılaşmış kalplerin yumuşamasında çok önemli bir yere sahip olan, böyle şerefli ve mübarek bir gün vesilesiyle bütün Müslümanları tebrik ediyor, Peygamber sevgisinin gönüllerimize sirayet etmesini ve kök salmasını diliyorum" ifadelerine yer verdi.
Böylesine anlamlı gün ve gecelerin dostluk, kardeşlik ve yardımlaşma gibi asil duyguları güçlendirdiğini kaydeden Başkan Çoban mesajında şu sözlere yer verdi:
"Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) tüm insanlığa fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olarak gönderilmiştir. Sevgili Peygamberimizin gönderilişi, Yüce Allah'ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir. İnsanlık için yepyeni bir gün doğmuş, aydınlık bir devir açılmıştı. Bu gecenin sabahı gerçekten de nurlu bir sabahtır.
Peygamberimizi okumaya ve anlamaya, O'nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, zarafetine, izzet ve keremine, her biri ayrı bir hakikat taşıyan sözlerine kısacası onun rehberliğine olan ihtiyacımız her zamankinden fazladır. Peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek gecede, Mevla'nın sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden ve gönüllere umutla huzuru dolduran o yüce rahmetinden hepimizin faydalanmasını dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini, Yüce Allah'tan niyaz eder, bütün vatandaşlarımızın ve İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ederim."
(MK-SK-Y)

22.01.2013 17:57:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT