1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Çakır Suriyeli Mültecileri Ziyaret Etti Malatya

Başkan Çakır Suriyeli Mültecileri Ziyaret Etti Malatya

Başkan Çakır Suriyeli Mültecileri Ziyaret Etti  Malatya
A+A-

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Gaziantep'in Nizip ilçesinde bulunan Suriyeli mültecilerin barındığı çadır kenti ziyaret etti. Bazı sivil toplum örgütü temsilcileriyle birlikte Suriyeli mülte

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Gaziantep'in Nizip ilçesinde bulunan Suriyeli mültecilerin barındığı çadır kenti ziyaret etti.
Bazı sivil toplum örgütü temsilcileriyle birlikte Suriyeli mültecilerin barındığı kampı ziyaretini, sosyal paylaşım sitesi twitter'dan paylaşan Başkan Ahmet Çakır, şunları belirtti: "Bütün hemşehrilerimin en kalbi, en hasbi selamlarını, dua ve muhabbetlerini Suriyeli kardeşlerimize iletme imkanı bulduk. Gerçekten Türkiye, büyük devlet olmanın, aziz milletimiz de büyük bir millet olmanın sorumluluğuyla seferber olmuş durumda. Özellikle STK'larımız cansiperane çalışıyorlar. Gerçekten kampa girdiğimizde olayın vehametini, dehşetini daha iyi anlayabiliyor insan. Anneleri, babaları, yavruları, en sevdikleri ya öldürülmüş ya da sakat bırakılmış, ya da ölümle hayat arasındaki ince çizgide mahkum; doğup büyüdükleri vatanlarından sürgün edilen, kolları kanatları kırılan Suriyeli kardeşlerimizin inancını, ümitlerini kıramamışlar. Gördüğümüz, sarıldığımız, kucaklaştığımız her Suriyeli kardeşimizin gözünde; imanın, tevekkülün azmini, heyecanını ve kararlılığını gördük. Bütün duamız bir an önce Suriye'ye barışın, huzurun, sükunun hakim olması; kanın, gözyaşının, hasretin, acının, elemin dinmesidir. Suriyeli kardeşlerimizin de bu zor günlerde yanlarında olan siz kardeşlerine selamlarını, şükran ve dualarını iletmiş olayım."
(NA-SO-Y)

12.02.2013 09:42:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT