1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Büyükaslan'dan "mevlit Kandili" Mesajı

Başkan Büyükaslan'dan "mevlit Kandili" Mesajı

Başkan Büyükaslandan mevlit Kandili Mesajı
A+A-

Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, çarşamba gecesi idrak edilecek Mevlit Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Mesajında, toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini s

Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, çarşamba gecesi idrak edilecek Mevlit Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Mesajında, toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan önemli günlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Necip Büyükaslan, "Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed Aleyhisselam, insanlığa huzur ve mutluluk getirdi. Bu nedenle Mevlit Kandili, O'nun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır. Yüce Allah'ın rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede kendimiz, ailemiz ve çevremiz, şehrimiz, ülkemiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için yapacağımız dualarla, huzurlu bir dünya için gönülden temennide bulunmalıyız. Böylesine müstesna anlamlı ve mana dolu gün ve geceler aramızdaki dostluk kardeşlik ve yardımlaşma gibi asil duyguları güçlendiriyor. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV), tüm insanlığa fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olarak gönderilmiştir. Sevgili Peygamberimizin gönderilişi, Yüce Allah'ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir. İnsanlık için yepyeni bir gün doğmuş, aydınlık bir devir açılmıştı. Bu gecenin sabahı gerçekten de nurlu bir sabahtır. Peygamberimizi okumaya ve anlamaya, O'nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, zarafetine, izzet ve keremine, her biri ayrı bir hakikat taşıyan sözlerine kısacası onun rehberliğine olan ihtiyacımız her zamankinden fazladır. Peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek gecede, Mevla'nın sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden ve gönüllere umutla huzuru dolduran o yüce rahmetinden hepimizin faydalanmasını diler, tüm Adıyamanlı hemşehrilerimin mübarek Mevlit Kandilini tebrik eder, bu kutlu gün ve gecelerin hayırlar getirmesini yüce Mevla'dan niyaz ederim" dedi.
(CK-OK-Y)

22.01.2013 17:41:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT