1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Büyükaslan Oturakçılar Pazarını Gezdi

Başkan Büyükaslan Oturakçılar Pazarını Gezdi

Başkan Büyükaslan Oturakçılar Pazarını Gezdi
A+A-

Adıyaman Oturakçılar Pazarı'nı gezen Belediye Başkanı Necip Büyükaslan'a, pazar esnafı tarafından yoğun ilgi gösterildi. Adıyaman Belediyesi tarafından hazırlanan ve Şanlıurfa Kültür ve Tabiat Varl

Adıyaman Oturakçılar Pazarı'nı gezen Belediye Başkanı Necip Büyükaslan'a, pazar esnafı tarafından yoğun ilgi gösterildi.
Adıyaman Belediyesi tarafından hazırlanan ve Şanlıurfa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından onaylanarak yapımına başlanan sokak sağlıklaştırma-uygulama çalışmaları kapsamında, pazarın bir kısmına şu sıralar uzay çatı yapılıyor. Pazar esnafının yoğun ilgisi arasında çalışmaları inceleyen Başkan Büyükaslan, "Şehrimizin en eski ticaret merkezi olan tarihi Oturakçılar Pazarımızın restore edilerek, cazibe merkezi haline getirilmesi için belediye olarak bir süre önce gerekli çalışmaları başlattık. Kentimizin kuruluşundan bugüne kadar ticaretin merkezi ve pazarımıza güzel bir görünüm kazandırmak amacındayız. Girişimlerimiz neticesinde, pazarımıza sokak sağlıklaştırma-uygulama amaçlı güzel bir proje hazırlandı. Akabinde Şanlıurfa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından onaylanarak ihale edildi" dedi. Başkan Büyükaslan ayrıca "Proje kapsamında çarşımızın 1. etabında ki kısmın çatı kaplamasını tamamladık. Yağmur suyu olukları döşendi. Çatı altına ahşap döşeme ve led aydınlatmalar döşenecek. Dükkan siperleri saydam malzemeden yapılacak. Daha sonra yerler traverten ile döşenecek. Devam eden faaliyetler inşallah kısa sürede tamamlanır ve bu tarihi pazarımızı hem Adıyaman'ımızın ticaretine, hem de turizme kazandırmış oluruz" dedi.
(CK-ÖK-Y)

08.01.2013 16:13:27 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT