1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Akaydın Sınav Atölyesi Dersine Katıldı

Başkan Akaydın Sınav Atölyesi Dersine Katıldı

Başkan Akaydın Sınav Atölyesi Dersine Katıldı
A+A-

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, üniversite sınavına hazırlanan gençlerin, motivasyonlarını arttırma ve stresle baş edebilmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Sınav Atölyesi'nde '

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, üniversite sınavına hazırlanan gençlerin, motivasyonlarını arttırma ve stresle baş edebilmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Sınav Atölyesi'nde 'Etkin Ders Çalışma Teknikleri' dersine katıldı. Yenimahalle Kültür Merkezi'nde düzenlenen derste konuşan Başkan Akaydın, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
GENÇLER YARIŞ İÇİNDE
Başkan Akaydın, Türkiye'de gençlerin sınavlara hazırlanmak için bir yarış halinde olduğuna dikkat çekerek, "Bütün gençlerin önemli bir vakti dershanelerde geçiyor. Bu doğru bir iş değil. Milli Eğitim sistemi iyi olsaydı, gençler müziğe, kültüre ve sosyal aktivitelere ayırmaları gereken zamanı dershanelere ayırmazlardı. Dünyada dershane olan ülke sayısı çok azdır. Türkiye'de bu olgu maalesef bir süre daha devam edecek" dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın şunları söyledi: "Üniversiteye girmek veya girememek her şey değildir. Üniversite sınavında başarısız da olabilirsiniz. Bu hayatın sonu değil, hayatta başarısız olacağınız anlamına gelmez. Çok popüler meslek gruplarının diplomasına sahip olan birçok insan işsiz kalabiliyor. Ama hiç popülaritesi olmayan meslek dalında, çok rahat iş bulabiliyorsunuz. Bunu iyi analiz ederek, meslek seçimlerini iyi yapmak gerekiyor."
ETKİN DERS ÇALIŞMA TEKNİKLERİ
Daha sonra öğrencilere etkin ders çalışma tekniklerini anlatan Eğitmen Songül Yirik ise, "Ders çalışma ortamı iyi olmalı. Ders çalışırken başka konular ilgi alanımızda olmamalıdır. Dersi planlı bir program içerisinde çalışmalıyız. Zamanı iyi kullanmalı ve konsantrasyonumuzu derse vermeliyiz" diye konuştu. Songül Yirik, öğrencilere uygulamalı teknikler göstererek, sorularını yanıtladı.
(SK-Y)

09.01.2013 12:47:56 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT