1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başkan Abi ve BDP Heyeti Nadiroğlu'nu Ziyaret Etti

Başkan Abi ve BDP Heyeti Nadiroğlu'nu Ziyaret Etti

Başkan Abi ve BDP Heyeti Nadiroğlunu Ziyaret Etti
A+A-

Van Belediye Başkan Vekili Sabri Abi ve Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Van İl Başkanı Musa İtah, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu’nu ziyaret etti.


Belediye Başkan Vekili Sabri Abi ve Van İl Başkanı Musa İtah, beraberinde bulunan BDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Necla Yıldırım, İl Genel Meclis üyeleri Ali Kalçık ve Adil Aslan ile VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Gerçekleşen ziyarette bir konuşma yapan Abi, herkesin ve herkesimin başlatılan bu barış sürecine katkıda bulunması gerektiği belirterek, “Artık herkesin elini bu taşın altına koyma zamanı gelmiştir. Umarız bu çözüm süreci sonuca kavuşur” dedi.


BDP Van İl Başkanı İtah ve MYK Üyesi Yıldırım da, parti çalışmaları hakkında Nadiroğlu’na bilgi verdi. 9 Mart’ta BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da katılacağı yemekli bir toplantı düzenleyeceklerini dile getiren İtah, Nadiroğlu’nu da davet etti.

\"\"
VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu ise, huzur ve güvenin olmadığı yerde ekonomik gelişimin olmayacağını belirtti. Nadiroğlu, “Son dönemde başlatılan barış süreci önemli bir gelişmedir. Dileğimiz bu sürecin iyi bir şekilde sonuçlanmasıdır. Bir ülkede istikrar ve güven ortamı sağlanmadan demokrasi de olmaz, ekonomi de gelişmez. Eskiden kimse yatırım yapmaya cesaret edemiyordu. Şimdi çok şükür arzuladığımız düzeye doğru ilerliyoruz, bölgemize yatırımlar gelmeye başladı. Biz de daha fazla sayıda girişimci ve yatırımcının faaliyet göstermesi için canla başla çalışıyoruz. Ancak unutmamamız gereken sermayenin ürkek olduğudur. Sermaye her zaman huzur ve güvenin olduğu yeri tercih ediyor” dedi.
Gerçekleşen ziyarette VATSO Yönetim Kurulu Başkan yardımcıları Mustafa Kantarcıoğlu ve Ayhan Fidan da hazır bulundu.

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT