1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Başkale'de Zehirlenenlere 7 Saatte Ulaşılabildi

Başkale'de Zehirlenenlere 7 Saatte Ulaşılabildi

Başkalede Zehirlenenlere 7 Saatte Ulaşılabildi
A+A-

Başkale\'de, yolu kar yüzünden kapalı olan Böğrüpek köyünde soba gazından zehirlenen ve diyaliz hastası olan 4 kişi, İlçe Özel İdaresi ekipleri ve Başkale Devlet Hastanesi sağlık personelinin 7 saatlik bir operasyonu ile kurtarılıp Başkale Devlet Hastanes


Van’ın Başkale ilçesine bağlı Böğrüpek köyünde ikamet eden Şevket Adıyaman (41) ve annesi Belgin Adıyaman (61) evde yaktıkları kömür sobasından zehirlendiler. Aynı evin başka bir odasında bulunan kardeşlerinin durumu fark etmesiyle anne Belgin ve oğlu Şevket ölümden döndüler. Kardeşlerinin Köy Muhtarı Cengiz Uluç’a haber vermesi üzerine durum jandarma ve 112 Acil Servis ekiplerini bildirildi. Başkale’den acil olarak 2 ambulans Böğrüpek köyüne saat 12:18 sıralarında çıkış yaptılar. Başkale’de son günlerde yağan etkili kar yağışından dolayı yollarda biriken kar kalınlığının 1 metreden fazla olmasından dolayı ekipler zorlu bir yol temizleme çalışmalarıyla köye ulaşmaya çalıştılar. Başkale İlçe Özel İdaresine bağlı kar temizleme ekipleri 1 greyder ve 1 kepçe ile yolu açmaya çalıştılar. Yağan kar yağışının çok fazla olmasından dolayı ekipler 7 saatlik bir kurtarma operasyonundan sonra köye ulaşabildiler. Yapılan ilk müdahaleden sonra sobadan zehirlen Şevket Adıyaman ve annesi Belgin Adıyaman paletli ambulansa aldılar. Diyaliz hastaları olan Halime Poyraz ve Ekrem Turca ise diğer ambulansa alarak Başkale’ye doğru yola çıkıldı. Ekiplerin geri dönüş yolunda ise tipiden dolayı zorlu şartlar altında Başkale Devlet Hastanesi'ne ulaştırdıkları hastalar tedavi altına alındılar.


Başkale İlçe Özel İdaresi kar temizleme ekiplerinin, ulaşıma kapalı olan 84 köy ve mezra yolunun ulaşıma açılması için çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT