1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkale'de şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği verildi

Başkale'de şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği verildi

Başkale'de şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği verildi
A+A-

Başkale Kaymakamlığınca şehit aileleri ile gazi ve yakınlarına iftar yemeği verildi.

Kaymakam Asım Solak ile eşi Esra Solak, 6. Hudut Tugay Komutanlığında düzenlenen iftar programına katılan davetlileri kapıda karşıladı.

Programda konuşan Kaymakam Solak, ülkenin kurulduğu günden bu yana sürekli badirelerle karşılaştığını belirterek, şunları kaydetti:

"Kurtuluş Savaşı, Kore Savaşı, Kıbrıs Çıkarması, terörle mücadele derken bir de 15 Temmuz. Bu süreçlerde binlerce şehit ve gazi verdik. Sizler de bu uğurda kiminiz evlatlarınızı, kiminiz eşlerinizi, kiminiz kardeşlerinizi şehit verdiniz. Aramızda gazilerimiz de var. Çok şükür dimdik ayakta ve kararlılıkla terörle mücadeleyi sizlerin de desteğiyle halen sürdürüyoruz. Hem ramazan ayı nedeniyle hem de Anneler Günü vesilesiyle bu günü sizlerle geçirmek istedim. Geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum." 

Daha sonra masaları tek tek dolaşarak davetlilerle yakından ilgilenen Kaymakam Solak ve eşi Esra Solak, şehit ve gazilerin anneleri ile eşlerinin Anneler Günü'nü kutladı.

Programa, Garnizon Komutanı Piyade Albay İlker Ertuğrul, Cumhuriyet Savcısı Bünyamin Kılınç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Fatih Hati, Emniyet Müdürü Adil Metin, kurum amirleri, şehit aileleri ile gazi ve yakınları katıldı. (AA)

A+A-

HABERE YORUM KAT