1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkale'de Kurt Nöbeti

Başkale'de Kurt Nöbeti

Başkalede Kurt Nöbeti
A+A-

Van'ın Başkale ilçesinde etkili olan kar yağışı ve aşırı soğuk havadan dolayı yiyecek bulamayan kurtların sürü halinde ilçe merkezine inmesi üzerine, vatandaşlar ellerinde silahlarla nöbet tutmaya baş

Van'ın Başkale ilçesinde etkili olan kar yağışı ve aşırı soğuk havadan dolayı yiyecek bulamayan kurtların sürü halinde ilçe merkezine inmesi üzerine, vatandaşlar ellerinde silahlarla nöbet tutmaya başladı.
Önceki gün 3 tane köpeğin ilçe merkezine kadar inen kurtlar tarafından parçalanması, mahalle sakinlerini harekete geçirdi. Silahla nöbet tutmaya başlayan mahalle sakinleri, dün gece sürü halinde gelen kurtlardan bir tanesini pompalı av tüfeğiyle vurup öldürdü. Sürüdeki diğer kurtlar dağlık bölgeye kaçarken, mahalle sakinleri kurtların ilk defa bu kış bu kadar sık şehre indiğini söyledi. Bu durumun kar yağışı ve soğuk havadan kaynaklandığını ifade eden vatandaşlar, "İşten eve geç dönenler için çok tedirginiz. Kurtların mahalleliye saldırmaması için bir süre daha önlem almak zorundayız" dedi.
(EE-MSA-GS-Y)

05.02.2013 12:49:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT