1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BAŞKALE'DE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI

BAŞKALE'DE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI

BAŞKALEDE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI
A+A-

Van’ın Başkale ilçesinde geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışı sonrası kapanan çarşı merkezindeki yollarla mahalle ve sokaklar tek tek açılırken, çalışmalara vatandaşlar da destek veriyor.


Ağır kış şartları Başkale'de hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. İlçede son 3 gündür aralıksız yağan kar yağışı ve fırtınadan dolayı mahalle yolları ve sokaklar kardan dolayı tamamen kapandı. Belediyenin dün akşamdan beri başlattığı karla mücadele çalışmalarına vatandaşlar da kar kürekleri ile yardım ediyor. Dün gece geç saatlere kadar çarşı merkezindeki karları toplayan belediye ekibi, bugün de erken saatlerde kar yığınlarını şehir dışına çıkarmak için çalışmalara başladı. Çalışmalara, Belediye Başkanı Hecer Sarihan, Başkan Yardımcısı Serdar Yağızer, Meclis Üyeleri, Zabıta Amirliği ve Araç Amirliği ekipleri katıldı. 


Vatandaşında karla mücadele çalışmalarında belediye ekibi ile birlikte seferber olduğunu belirten Belediye Başkanı Hecer Sarihan, çalışmalara dün geceden beri aralıksız devam ettiklerini ve çarşı merkezinin temizlendikten sonra mahalle yolları ve sokaklarına geçeceklerini belirtti. Sarihan, yüksek binaların çatılarındaki kardan dolayı oluşan buzların bina sahipleri tarafından temizletilmesi uyarısında da bulundu.

A+A-

HABERE YORUM KAT