1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BAŞKALE SOKAKLARI RENKLENİYOR

BAŞKALE SOKAKLARI RENKLENİYOR

BAŞKALE SOKAKLARI RENKLENİYOR
A+A-

Van’ın Başkale ilçesindeki Çok Programlı Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Rezan Gümgüm ve Coğrafya Öğretmeni Dilek Aslan tarafından duvarlara ‘Somuttan Soyuta Güvercin’ adı verilen resimlerin çizilmesi büyük ilgi görüyor.

Öğretmenler, yanlarına aldıkları 4 öğrenciyle birlikte ‘Sokak Sanatı’ çalışmaları dahilinde Mahmut Ertuş Caddesi üzerindeki bir sokağın duvarlarına ‘Somuttan Soyuta Güvercin’ adı verilen bir resim çalışması yaptılar. Başkale Çok Programlı Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Rezan Gümgüm, stilize edilmiş güvercin resmi yaptıklarını ve bu çalışmalarının başka sokaklarda da devam edeceğini belirtti. Başkale’de ilk defa böyle bir çalışmanın yapılmasının halk tarafından olumlu ve şaşkın bir tavırla karşılandığını ifade eden Gümgüm, “Sokak Sanatı, halka açık alanda yapılan, sanatın gerçekliğini sorgulayan, galerilerde camlar ortasında duran korunaklı şeylerden çok daha gerçek yaşayan bir şey. Başkale’ye renk ve estetiğine bir katkı sağlamayı amaçladık” dedi.
 

Başkale’ye ziyaret amaçlı gelen Tatvan Belediye Başkanı Abdullah Ok da, Başkale Belediye Başkanı Eylem Açıkalın ve görevden alınmış eski Belediye Başkanı İhsan Güler ile birlikte sokak sanatı çalışmalarını yerinde inceleyerek, her zaman destek sunacaklarını belirttiler.

A+A-

HABERE YORUM KAT