1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BAŞKALE ADAYLARINI ATLI GENÇLER KARŞILADI

BAŞKALE ADAYLARINI ATLI GENÇLER KARŞILADI

BAŞKALE ADAYLARINI ATLI GENÇLER KARŞILADI
A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), Van ilçelerinde belediye eş başkanlarını tanıtmaya devam ediyor. Bugün Başkale’ye aday tanıtımı için giden BDP heyetini, Van-Başkale yolunda yüzlerce araçlık konvoy ve atlılar karşıladı.


Van’ın Başkale ilçesinde BDP Başkale İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen aday karşılaması için halk sabahın erken saatlerinden itibaren Başkale ilçe merkezinde bulunan BDP Başkale İlçe Örgütü önünde toplanmaya başladı. Grup, burada toplanan yüzlerce araçlık konvoy eşliğinde adaylarını karşılamak için Başkale-Van karayolu Melkava düzlüğünde bir araya geldi. Van’dan Başkale’ye gelen ve aralarında BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, belediye başkan adayları ve il yöneticilerinin de bulunduğu heyeti kalabalık bir grup karşıladı. Görkemli bir şekilde karşılanan adaylar, ellerinde Abdullah Öcalan'ın resminin bulunduğu flamalarla atlılar ve yüzlerce araçlık konvoy eşliğinde şehir merkezine giriş yaptı.

Başkale’de yapılan aday tanıtımına Van Milletvekili Özdal Üçer, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Van İlçe Belediye Başkan Adayları, İlçe Başkanı Senar Yeşilırmak ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı. Heyet yenilen öğle yemeğinden sonra Van’a hareket etti.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT