1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başiskele'de Binlerce Fidan Toprakla Buluşacak

Başiskele'de Binlerce Fidan Toprakla Buluşacak

Başiskelede Binlerce Fidan Toprakla Buluşacak
A+A-

Başiskele Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü 2013 yılı içerisinde ilçe genelinde yapılacak fidan ve ağaç dikimleri için serasında hazırlık yapıyor. Dikimleri yapılacak çeşitli türdeki ağaçlar Başiskel

Başiskele Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü 2013 yılı içerisinde ilçe genelinde yapılacak fidan ve ağaç dikimleri için serasında hazırlık yapıyor. Dikimleri yapılacak çeşitli türdeki ağaçlar Başiskele'nin yeşil oranını artıracağı gibi hava kirliliğine karşıda koruyucu kalkan oluşturacak.
Çevre bilincini ve çevre sevgisini gelecek nesillere aşılamak için çalışmalarına devam eden Başiskele Belediyesi Sedir, Karaçam, Mavi Servi, Ihlamur, Süs Eriği, Çınar, Toros ve Himalaya sediri olmak üzere çeşitli fidanları toprakla buluşturacak.
Başiskele'de yeni yapılan parklar ve asfaltlama çalışması yapılan cadde ve sokaklarda yaya kaldırımlarını işgal etmeden ağaçlandırma çalışmalarının yapılacağını belirten Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz amacımız bu çalışmalarla bizden sonraki nesillere oksijen dolu alanlar bırakmaktır dedi.
(MA-MA)

04.02.2013 11:09:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT