1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başiskele Belediyesi Günde 100 Ağaç Dikiyor

Başiskele Belediyesi Günde 100 Ağaç Dikiyor

Başiskele Belediyesi Günde 100 Ağaç Dikiyor
A+A-

Ağaç dikimine gereken önem ve hassasiyeti gösteren park ve bahçeler müdürlüğü ekipleri yeni senenin başlaması ile birlikte Başiskele'nin muhtelif yerlerinde ağaç dikme çalışmalarına başladı. Bir ha

Ağaç dikimine gereken önem ve hassasiyeti gösteren park ve bahçeler müdürlüğü ekipleri yeni senenin başlaması ile birlikte Başiskele'nin muhtelif yerlerinde ağaç dikme çalışmalarına başladı.
Bir hafta öncesinden yer tespiti yapılan alanlara çukurlar açan ekipler ıhlamur, süs eriği ve çınar ağaçlarını dikmeye başladı. Ekipler günde 100 ağacı toprakla buluşturuyor. Başiskele Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ağaçlandırma çalışmalarını hızlandırdı. İlçenin yeşil alanlarını arttırmak için çalışmalarına devam eden ekipler kaldırım ve refüjlerde çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında 2013 yılı içerisinde 10 bin ağaç dikimi hedefleyen ekipler kaldırımları işgal etmeden çalışmalarını sürdürüyor. Bir yandan park ve bahçelerin güzelleşmesi ve yeni parkların yapılmasının yanı sıra diğer yandan ilçenin her yanının ağaçlar ile yeşillendirilmesini yapan ekipler, Yeniköy Merkez Mahallesinden başlayarak devam eden ekim çalışmalarına Serdar Mahallesinde devam ediyor. Ekipler günde 100 adet ıhlamur, süs eriği ve çınar ağacını toprakla buluşturuyor.
(UU)

12.02.2013 13:07:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT