1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Basiad Kan Bağışlayacak Bahadır Demirçeviren Balıkesir

Basiad Kan Bağışlayacak Bahadır Demirçeviren Balıkesir

Basiad Kan Bağışlayacak  Bahadır Demirçeviren    Balıkesir
A+A-

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) 'Kan Acil Değil Sürekli Bir İhtiyaçtır' sloganı ile yola çıkarak kan bağışlayacak. BASİAD tarafından yazılı açıklama ile işadamlarının kan bağışlay

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) 'Kan Acil Değil Sürekli Bir İhtiyaçtır' sloganı ile yola çıkarak kan bağışlayacak.
BASİAD tarafından yazılı açıklama ile işadamlarının kan bağışlayacağı bildirildi. Kan ihtiyacının önemine ilişkin açıklama yapan BASİAD'ın açıklamasında "Yaklaşık 75 milyon insanın yaşadığı ülkemizde, yıllık kan bağış oranının, nüfusun yüzde 1'i kadar olduğunu gösteriyor. Oysaki kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkiliyor. Kan Acil Değil Sürekli Bir İhtiyaçtır bilincinden yola çıkarak; sosyal sorumluluk alanında gönüllü kan bağışının önemi ve farkındalığın oluşturulması amacıyla, Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği ve Kızılay Balıkesir Şubesi işbirliği ile 6 Şubat 2013 Çarşamba günü, dernek merkezimiz Sütunlu Konakta, 19-22 saatleri arasında kan bağışı kampanyası düzenlenmiştir. Halkımızın da bu konuda duyarlı olacağını, bu ve bunun gibi yapılan kan bağışı kampanyalarına destek vereceklerini umut ediyor, tüm halkımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz" denildi.
(BD)

02.02.2013 18:31:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT