1. HABERLER

  2. Başhekimden "sağlığınızın Kıymetini Bilin" Uyarısı

Başhekimden "sağlığınızın Kıymetini Bilin" Uyarısı

Başhekimden sağlığınızın Kıymetini Bilin Uyarısı
A+A-

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Ahmet Ustaoğlu, insanların sağlığının kıymetini bilmesi gerektiğini bunun milli servet olduğunu söyledi. Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Ahmet Ustaoğlu, insanların sağlığının kıymetini bilmesi gerektiğini bunun milli servet olduğunu söyledi.
Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Ahmet Ustaoğlu, İsviçre'de Diş Hekimliği Fakültelerinin en aza indirildiğini belirterek, vatandaşlarında kendi sağlıklarına bakması gerektiğini söyledi. Bunun milli servet ve vazife olduğunu belirten Ustaoğlu, "Ağız ve diş sağlığı konusunda Türkiye çapında bir çalışma yapmak lazım. Karabük olarak Türkiye'ye örnek olacak uyarılar yapmalıyız, ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde en önde gidelim. Avrupa'da İsviçre Diş Hekimliği Fakültelerini en aza indirmiştir. Diş hekimine ihtiyaç kalmamış, herkes eğitilmiş. Ağzının ve dişinin önemini biliyor ve bakımını yapıyor. Bizde planlı bir şekilde buna ulaşabiliriz. İnsanlar kendi sağlıklarının kıymetini bilmeli, kaybetmeden onu korumanın yolunu bulmalı, kaybedince ne ızdırap çeksin ne de masraf yapsın ne de devlete yük olsun, buda milli servettir ve vazifedir. Vatan sevgisi anlamında da değerlendirebiliriz. Kendimizi korumayınca bizi koruyacak tedbirler ithal ediliyor, dolayısıyla memleketimiz kan kaybediyor, bizim yüzümüzden. Ben soruyorum 'Dişiniz için ne yapıyorsunuz' diye, 'Aklıma geldikçe fırçalıyorum' diyor, bende 'Aklına gelince mi yemek yiyorsun?' diye soruyorum. Günde üç defa yemek yiyip bir defa diş fırçalamak adalet mi? Basın bu gibi konularla uğraşırsa Karabük'ün de hizmetinin yükseleceğine inanıyorum. Basın kuruluşlarının eğitim, sağlık, turizm ve spora önem vermesini talep ediyorum. El birliği ile bu işi çözebiliriz" dedi.
(ET-ÖZ-Y)

05.01.2013 16:11:25 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT