1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başbuğ Fener Taaruzu İçin Mühim Açıklamalarda bulundu

Başbuğ Fener Taaruzu İçin Mühim Açıklamalarda bulundu

Başbuğ Fener Taaruzu İçin Mühim Açıklamalarda bulundu
A+A-

Yazdığı kitabın imza gününe katılan eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ önceki gün Trabzon yolunda saldırıya uğrayan Fenerbahçelilerle alakalı konuştu. Başbuğ, saldırının planlanmış olabileceği yorumunda bulundu. İşte Başbuğ'un o değerlendirmeleri...

Cumhuriyet’in haberine göre; Edirne’de bir alışveriş merkezinde, kitabının imza gününe katılan Başbuğ, gazetecilere yaptığı açıklamada, Edirne’de yoğun bir ilgi görmekten memnuniyet duyduğunu söyledi. 

Geçen hafta yaşanan olayların Türk milletini derinden yaraladığını vurgulayan Başbuğ, “Gerçekten geçtiğimiz hafta içerisinde Türk milletini derinden üzen bazı olaylarla karşı karşıya geldik. Bir elektrik kesintisi oldu. Daha ne oldu, ne oluyor anlamadan İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı’nda menfur bir cinayet işlendi. Değerli bir savcımız şehit edildi. Bu olay hepimizi derinden yaraladı. Ertesi gün İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bir saldırı oldu” diye konuştu.

Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırıya da değinen Başbuğ, saldırının planlanmış olabileceği yorumunda bulundu. Otobüsün saldırıdan sonra kontrol edilmemesi halinde büyük bir facia yaşanacağını ifade eden Başbuğ, şunları kaydetti:

“Dün akşamda Fenerbahçe takımı maç dönüşü, kimsenin hayal edemeyeceği, beklemeyeceği bir vahşetle karşılaştık. Fenerbahçe oyuncularını taşıyan otobüsüne herhalde bir silahlı saldırı oldu. Saldırı planlanmış gibi gözüküyor, saldırının yapıldığı yer gerçekten kritik bir yer. Viyadük yanılmıyorsam. Allah’tan şoförün yanında bulunanlardan birisi müdahale etmiş. Yoksa o otobüsün aşağı uçması ve sonucunda da gerçekten Türkiye’yi çok çok çok üzecek facianın eşiğinden dönüldü.”

A+A-

HABERE YORUM KAT