1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BAŞBAKAN YARDIMCISI İŞLER VAN'DA

BAŞBAKAN YARDIMCISI İŞLER VAN'DA

BAŞBAKAN YARDIMCISI İŞLER VAN'DA
A+A-

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, “Kur’an-ı insanımızın öğrenmesine yardımcı olduğumuzda çok iyi yol alacağımızı düşünüyorum. Kur’an-ı Kerim raflarda tutmamız için indirilmemiştir, okuyup anlamamız gerekir” dedi.


Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Van’a gelen Emrullah İşler, AK Parti seçim bürosunun açılışının ardından Van İl Müftülüğü tarafından bir otelde düzenlenen toplantıda din görevlileriyle bir araya geldi. İl Müftüsü Nimetullah Arvas’ın yaptığı konuşmanın ardından kürsüye çıkan İşler, din görevlileriyle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğumu ifade etti. İşler, “Sizler önemli bir görevi yerine getiriyorsunuz. Yakın zamanda Kur’an kursu öğretmenleri olarak anılacaksınız. Bununla ilgili tasarıyı hazırlıyoruz. Başta çocuk istismarı olmak üzere toplumsal sorunların altında yatan en önemli neden, iyi bir din anlayışımızın olmamasıdır. Bunu da halka anlatacak sizlersiniz. Size de güveniyorum. Eğer bunu başaramazsak, çocuk istismarı olmak üzere birçok konu ile karşı karşıya kalacağız. Kur’an yaşanmak için gönderilmiştir, sadece dinlenmek için veya güzel kılıflar içerisinde duvara asmak için değil. Din görevlisi kardeşlerimizin çağın anlayışına uygun bir şekilde dinimizi halkımıza anlatması gerekir. Elbette ne tür fonksiyonlar üstlendiğinizi biliyorum. Dini öğretmekle birlikte okuma-yazma, adap, örf de öğretiyorsunuz; toplumu yetiştiriyorsunuz. Sizlere çok önemli görevler düşüyor. Bunun için kendinizi iyi yetiştirmeniz gerekir ancak yan gelip yatarsanız, fakültede elde ettiğiniz bilgilere yenisini eklemezseniz, kendinizi sıfırlar, topluma bir şey veremezsiniz. Sürekli kendinizi geliştirmelisiniz. Dolayısıyla kendilerini yetiştirmeleri neticesinde halkımıza doğru şeyleri öğretmeleri gerekir. Kur’an'ı insanımızın öğrenmesine yardımcı olduğumuzda çok iyi yol alacağımızı düşünüyorum. Hepimizin Kur’an-ı Kerim’i raflarda tutması için Kur’an-ı Kerim indirilmemiştir, okuyup anlamamız gerekir. Vatandaşlarımızı bu yönden teşvik ederseniz sevap da kazanırsınız” dedi.


Din görevlilerinin ihtiyaçları konusu için de ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden İşler, “Başımıza ne geliyorsa bilgisizlikten geliyor. Bayan kardeşlerimizin çok aktif olması lazım, ulaşabildikleri her noktaya ulaşmaları gerekir. İl Müftülüğümüzün de faaliyetlerini artırarak devam etmesini temenni ediyorum” diye konuştu.


Yapılan konuşmanın ardından Müftü Arvas, Emrullah İşler'e üzerine ismi hatla yazılmış bir plaket takdim etti. İşler, ardından kara yoluyla Muradiye’ye ilçesine geçti.

A+A-

HABERE YORUM KAT