1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç:

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç:

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç:
A+A-

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kadın milletvekillerinin kıyafet ayrımcılığının sona ermesini dilediğini söyledi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, çeşitli temaslarda bulunmak üz

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kadın milletvekillerinin kıyafet ayrımcılığının sona ermesini dilediğini söyledi.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Bursa'da, 'Dünya barışının yeniden inşasında kadının rolü' sempozyumuna katıldı. Arınç, sempozyumda yaptığı konuşmada, "Kadınların her alanda etkin olması gerekmektedir. Siyasette, sağlıkta ve sanatta geçmişe oranla katılımlar daha güçlü. Kadınların siyasette de etkili olmaları önemlidir" dedi.
Türkiye'nin kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesinde dünyada öncü ülkelerden biri olduğunu ifade eden Arınç, "Türkiye'de kadınların siyasete katılma oranı istenilen seviyede değildir. AK Parti olarak sözümüz odur ki, kadın milletvekillerimizin partideki oranı seviyenin çok çok üstüne çıkacaktır. Kadın milletvekillerimizle ilgili ayrımcılıklardan başta gelenlerin kıyafet ayrımcılığı olduğunu düşünürsek, bu konudaki ayrımcılığın sona ermesini yürekten diliyoruz. Bizler kız çocuğuna, kadına, anneye büyük önem veren bir dinin mensuplarıyız. O nedenle kız çocuklarımızın eğitimine, kadınlarımızın korunup gözetilmesine dikkat ediyoruz" diye konuştu.
(ET-MŞ-GS-Y)

05.01.2013 14:48:25 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT