1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Pakistan'da Metrobüs Açılışına Katıldı

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Pakistan'da Metrobüs Açılışına Katıldı

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Pakistanda Metrobüs Açılışına Katıldı
A+A-

Pakistan'ın en kalabalık 2. şehri olan Lahor'da Türk şirketlerinin inşa ettiği metrobüs hattının açılışına katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Türk-Pakistan işbirliğinin ortaya koyduğu başarıyı

Pakistan'ın en kalabalık 2. şehri olan Lahor'da Türk şirketlerinin inşa ettiği metrobüs hattının açılışına katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Türk-Pakistan işbirliğinin ortaya koyduğu başarıyı sizlerle birlikte kutlamak için aranızda bulunuyoruz" dedi.
Pakistan'ın Pencap eyaletinin Başkenti Lahor'da, Türk şirketleri tarafından inşa edilen ve günde 110 bin yolcu taşıyacak olan metrobüsü hattının açılışı yapıldı. Lahor Metrobüs açılışı, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Pakistan eski başbakanlarından Navaz Şerif ve Pencap Eyalet Başbakanı Şahbaz Şerif'in katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış merasiminde, Lahor metrobüs hattının bir kısmını inşa eden Albayrak Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak da hazır bulundu.
Türkiye ile Pakistan arasında son yıllarda geliştirilen yakınlaşmanın iki ülkenin işbirliği sahasındaki başarısı olduğuna işaret ettiğini ifade eden Bakan Bozdağ, açılış merasiminde şöyle konuştu:
"Bugün aranızda tarihi bir güne tanıklık etmek, Pakistanlı kardeşlerimizin sevincine, coşkusuna ortak olmak, Türk-Pakistan işbirliğinin ortaya koyduğu başarıyı sizlerle birlikte kutlamak için aranızda bulunuyoruz. Biliyoruz ki metrobüs sistemi ilk defa Pakistan'a geliyor. Ama özelde Pencap eyaletine, Lahor'a ilk defa geliyor. Bu nedenle Pakistan'da bugün hizmete alınacak olan metrobüs tarihi döneme değişim-dönüşüm açısından da çok önemli bir kavşağa işaret etmektedir. Bu kavşakta, bu dönemde sizlerle beraber olmak, şahsımı, Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk halkını onurlandırmıştır".
Bakan Bozdağ, Lahor halkının metrobüs ile daha ucuz, daha kolay ve daha konforlu bir ulaşıma kavuşacaklarını kaydetti.
(CTŞ-ÖK-D)

10.02.2013 16:17:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT