1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ:

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ:

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ:
A+A-

Isparta'da bulunan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti'nin gücünün milletten geldiğini belirterek, "Kimin dayısı güçlü olursa ona kimse dokunamaz. Bizim dayımız Türk milleti" dedi. Bir dizi zi

Isparta'da bulunan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti'nin gücünün milletten geldiğini belirterek, "Kimin dayısı güçlü olursa ona kimse dokunamaz. Bizim dayımız Türk milleti" dedi.
Bir dizi ziyaret için Isparta'ya gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, valilik ziyaretinden sonra AK Parti İl Başkanlığına geçti. Burada partililere hitap eden Bozdağ, muhalefeti eleştirdi.
AK Parti'nin gücünü milletten aldığını kaydeden Bozdağ, "Niye yetmez? Çünkü bizim dayımız güçlü. Kimin dayısı kimin güçlü olursa ona kimse dokunamaz. Bizim dayımız Türk milleti, bizim dayımız Ispartalılar. O yüzden bizim dayımızın kim olduğuna, bizimle mücadele edenlerin bakmaları lazım. Bizim dayımız bu milletin ta kendisi, 81 vilayetimizdeki insanlarımızdır. O yüzden bizimle beraber güreş tutmaya kalkanlar, tek başına gelmiyor. Biri elinden, biri ayağından, biri başka yerden uğraşıyorlar ama beceremiyorlar çünkü milletle güreş tutulmaz. Onun için beceremiyorlar. AK Parti milletin temsil ettiği değerleri temsil eden bir partidir. O yüzden milletimizle beraber yolumuza devam edeceğiz. Bu millet kendisiyle beraber yürüyenlere her zaman sahip çıkmıştır. Bundan sonra da sahip çıkacaktır. Bundan sonra da millet kendisi gibi olanları iktidarda tutma çabasını her zaman gösterecektir. Biz bu noktadaki tavrımızı değiştirmediğimiz sürece millet de bize karşı tavrını değiştirmeyecektir" ifadelerini kullandı.

"KÖŞE YAZARLARINI OKUYUP AK PARTİ'YE VURUYORLAR"
Türkiye'de iktidar sorunu olmadığını, esasında bir muhalefet sorunu bulunduğunu belirten Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Demokrasilerde muhalefetin güçlü olması gerekir ama Türkiye'de ciddi bir muhalefetin olmadığını görüyoruz. Bizim muhalefet partilerimiz proje üretemiyor. Sabahleyin gazeteleri okuyorlar, köşe yazarlarını okuyorlar, orada yazılan yorumların bazılarını dillerine alıyorlar, 'AK Parti'ye şöyle vurabiliriz, AK Parti'yi böyle eleştirebiliriz' gayreti içerisinde oluyorlar. Yani bizim muhalefetimiz proje üreten bir muhalefet değil, her söylenene laf yetiştirme yarışında olan bir muhalefet. O zaman kendilerine vatandaşımız yetki vermiyor. 'Sen ortaya bir şey koymadın, söylediğin lafların tutar yanı yok' diyor. En son Bahçeli başladı milleti suçlamaya. Ne diye suçluyor? 'Kardeşlik' dediğimiz için, 'milli birlik' dediğimiz için, 'Gözyaşı, kan dinsin' dediğimiz için suçluyor. Bunları söyleyen birine bir partinin genel başkanının ne demesi lazım, 'Evet olsun, biz de istiyoruz' demesi lazım. 'Bu terör belasından bu millet kurtulsun' demesi lazım gelmez mi? Hükümet adım atıyor, Türkiye'de daha iyi bir yarın olsun diye taşın altına gövdesini koyuyor. Onun için diyoruz ki Türkiye'de muhalefet proje üretemiyor, geleceğe dair bir şey söyleyemiyor. Hükümetimizin yaptıklarını dahi doğru dürüst takip edemiyorlar. Köşe yazısı okumaktan hükümeti takip edemiyorlar."
Bozdağ'ın, AK Parti ziyaretinin ardından Vali Memduh Oğuz ile birlikte Fatih Sultan Mehmet'in hocası Kınalızade Ali Efendi'nin dedesi Abdulkadir Hamidi'nin türbesi, Sidre Tepesi ve Muharrem Dede Türbesi'ni ziyaret edeceği bildirildi.
(FK-SK-GS-Y)

26.01.2013 17:50:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT