1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Yardımcısı Atalay Kırıkkale'de

Başbakan Yardımcısı Atalay Kırıkkale'de

Başbakan Yardımcısı Atalay Kırıkkalede
A+A-

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti Hükümeti'nin yaptığı çalışmalarla birlikte Türkiye'nin yurt dışında işkenceci bir ülke olarak anılmaktan kurtulduğunu, dünyanın parlayan yıldızları sayılan ü

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti Hükümeti'nin yaptığı çalışmalarla birlikte Türkiye'nin yurt dışında işkenceci bir ülke olarak anılmaktan kurtulduğunu, dünyanın parlayan yıldızları sayılan ülkeler arasında yer aldığını söyledi.
Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Kırıkkale Milletvekili Beşir Atalay, AK Parti Kırıkkale İl Başkanlığının düzenlediği İl Danışma Meclisi Toplantısına katılmak üzere Kırıkkale'ye geldi. İlk olarak AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Atalay daha sonra bir hac ve umre şirketinin genel merkez ofisinin açılış törenine katıldı. Atalay, daha sonra partisinin Kültür Merkezinde düzenlediği İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı. Toplantıya Bakan Atalay'ın yanı sıra, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, AK Parti Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, İlçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
AK Partinin büyük başarılar elde ederek Türkiye'yi dünyanın parlayan yıldızları arasında yer aldığını kaydeden Başbakan Yardımcısı Atalay, bu başarılarla Türkiye'nin uluslar arasında met edildiğini söyledi. Atalay, "Önümüzdeki şu önümüzdeki döneminde Türkiye dünyanın parlayan yıldızları arasında sayılıyor. Gelişen ve ekonomisi en fazla istikbal vaat eden geleceğin büyük ülkeleri arsında sayılıyor. Bu sayılan 6 ülkeden biri Türkiye. Çin, Hindistan, Brezilya, Meksika gibi ülkelerin içinde Türkiye var. Türkiye 10 yılda bu hale geldi. Bunu iliklerimizde hissedelim. Bırakın dünyanın parlayan yıldızları içinde olmayı, Türkiye gerçekten hem demokratikleşme açısında yırtışında işkenceci ülke olarak anılan bir ülkeydi, hem de en küçük mali imkanları, kredileri alçak için nice kapıları çalan ülkeydi ama bu gün dünyanın her yerine gittiğinizde, resmi ziyaretlerde, uluslar arası toplantılarda herkes bize Türkiye'yi met ediyor. Nasıl başardınız diyorlar, ne kadar büyük bir başarı elde ettiniz diyorlar, Türkiye'yi ne kadar büyüttünüz diyorlar. Bu bize nasip oldu" dedi.
AK Parti Kırıkkale Milletvekili ve Adalet Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal ise AK Parti döneminden önce Kırıkkale siyaset tarihinde seçilen milletvekillerinin şehirle küs olduğunu kaydederek hizmetin üretilmediğini ancak AK Parti Hükümeti ile bunların ortadan kalktığını ve şehirdeki herkesin birbiri ile kucaklaştığını söyleyerek mutlu olduğunu ifade etti. Kırıkkale'nin AK Parti dönemi ile almış olduğu hizmetlerle Türkiye'deki genel gelişim çizgisinde daha iyi bir noktaya geldiğini söyleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz ise, "AK Parti, 2000 yılından sonra Türkiye'nin girmiş olduğu girdaptan çıkmasında, insanımıza sunmuş olduğu hizmette, sunduğu ufukta, hatta insanlarımıza değil böle ülkelerine sunduğu hizmetle, ortaya koyduğu performansla yeni bir çağ açtı. Gelecekte tarihçiler inanıyorum ki AK Partinin yazmış olduğu bu tarihi daha iyi değerlendireceklerdir" şeklinde konuştu.
Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
(VY-AK-ÖZ-Y)

22.12.2012 17:51:13 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT