1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Başbakan Plaket Piyasasını Fena Sarstı!

Başbakan Plaket Piyasasını Fena Sarstı!

Başbakan Plaket Piyasasını Fena Sarstı!
A+A-

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu kamu kurumlarında plaket sunumu ile ilgili konuşmasının ardından plaket sektörünün sarsılacağı iddia ediliyor. Sektörde yaklaşık 20 ila 30 Milyon TL arasında bir zarar ve istihdam kaybı bekleniliyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu konuştu piyasa bir anda sarsıldı. Davutoğlu kamu kurumlarında plaket sunumu ile ilgili konuşmasının ardından plaket sektörünün sarsılacağı iddia ediliyor. Sektörde yaklaşık 20 ila 30 Milyon TL arasında bir zarar ve istihdam kaybı bekleniliyor. 

Promosyon Ürünleri İmalatçıları ve Satıcıları Derneği (Promotürk) Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Güler, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı kamu kurumlarında plaket sunumuna son verilmesine yönelik tedbirin, sektör açısından 20-30 milyon lira zarara ve istihdamda kayba neden olabileceğini ifade etti. 

Güler, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı küçük çaplı promosyon yasağının sektöre darbe vurabileceğini öne sürdü.

Geçmişte yaşanan ilaç sektörü ve akaryakıt istasyonlarındaki promosyon yasağının sektöre verdiği zararının 200 milyon lira olduğunu aktaran Güler, ayrıca 10-15 bin civarında istihdam kaybı yaşandığını kaydetti.

Ahmet Davutoğlu

Sadece plaket yasağının dahi sektöre direkt ve dolaylı yoldan zarar vereceğini belirten Güler, şu görüşleri aktardı:

"Bu durum sektöre ilk etapta 20-30 milyon liralık bir kayıp daha yaşatabilir. Ayrıca binlerce insanın da işini kaybetmesine neden olur. Geçmişte yaşanan ilaç ve akaryakıt sektöründeki yasakların vermiş olduğu zararın görülmesine karşın bu tür kararlar alınmasını sektörümüz adına doğru bulmuyorum. Ayrıca yetkililerin bizlerle bu konuyu istişare yapmalarının hem sektör adına hem de istihdam adına olumlu olacağına inanıyorum.

A+A-

HABERE YORUM KAT