1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başbakan ile CHP lideri görüştü

Başbakan ile CHP lideri görüştü

Başbakan ile CHP lideri görüştü
A+A-

Başbakan Binali Yıldırım ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu AK Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi. İki lider, kanun hükmünde kararnameler ve mini anayasa değişikliğini konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün saat 10.00’da bir araya geldi. İktidar ve anamuhalefeti bir araya getiren zirve, AK Parti Genel Merkezinde gerçekleşti.

Darbe girişimi sonrası 3. kez bir araya gelen iki liderin görüşmesi 1 saat 45 dakika sürdü.

Görüşme sonrası ilk açıklama başbakanlıktan geldi. Görüşmede, “FETÖ” soruşturmasının ele alındığı, Başbakan Yıldırım’ın bu konuda titiz bir çalışma yürütüldüğünü söylediği belirtildi.

Mini anayasa değişikliği konusunda ise iki liderin bir an önce çalışmanın uzlaşma ile sonuçlandırılması konusunda ortak görüş benimsediği bildirildi. Ayrıca Başbakan ana muhalefet liderine operasyonlar ve “Fırat Kalkanı” harekatıyla ilgili bilgi verdi.

Bahçeli’den randevu talebi

Bu arada, Başbakan Binali Yıldırım MHP lideri Devlet Bahçeli’den de randevu talep etti. MHP yönetimi, yanıtı yarın yapılacak anayasa komisyonu toplantısı sonrasında verecek. 

İMCTV

A+A-

HABERE YORUM KAT