1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Erdoğan Van İçin Sert Konuştu!

Başbakan Erdoğan Van İçin Sert Konuştu!

Başbakan Erdoğan Van İçin Sert Konuştu!
A+A-

Dün AK Partili milletvekilleriyle yaptığı toplantıda yerel seçimlerde başarısız olduğu büyük şehirlerin milletvekillerini uyaran Başbakan, kaybedilmesine en çok üzüldüğü ilçeyi de açıkladı.

Dün Ak Partili milletvekilleri ile bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim sonuçları ile ilgili bir değerlendirme yaptı. Erdoğan kaybedilen bazı yerler için milletvekillerini uyardı. Erdoğan'ın, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın kaybedilmesiyle ilgili olarak, "300 milletvekili, 30 milletvekili olan BDP'liler kadar olamadınız" dediği belirtildi. Meclis grubunda dile getirdiği İsmet İnönü'nün sözlerini kullanan Erdoğan'ın vekilleri, "İnönü'nün doğru sözlerinden biri de 'Namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça.." diye eleştirdiği kaydedildi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN EN ÇOK ÜZÜLDÜĞÜ İLÇE
Yerel seçimlerle ilgili değerlendirmede bulunan Erdoğan'ın en çok üzüldüğü ilçenin Söğüt olduğu ortaya çıktı. Osmanlı Devleti'nin kurulduğu Söğüt'te belediye başkanlığının kaybedilmesine üzüldüğünü ifade eden Erdoğan'ın, "Beni en çok üzen Söğüt'ü alamayışımız. Osmanlı'nın kurulduğu Söğüt'e çok büyük yatırımlar da yapmıştık" dediği öğrenildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT