1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Başbakan Erdoğan Slovakya'da Resmi Törenle Karşılandı

Başbakan Erdoğan Slovakya'da Resmi Törenle Karşılandı

Başbakan Erdoğan Slovakyada Resmi Törenle Karşılandı
A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Slovakya Başbakanı Robert Fico tarafından resmi törenle karşılandı. Askeri karşılama töreni sırasında askerleri selamlayan Erdoğan Slovakça 'Slava Vlasti Vojaci' (Merhab

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Slovakya Başbakanı Robert Fico tarafından resmi törenle karşılandı. Askeri karşılama töreni sırasında askerleri selamlayan Erdoğan Slovakça 'Slava Vlasti Vojaci' (Merhaba Asker) dedi.
Avrupa turunun son durağı olan Slovakya'daki temaslarına başlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Slovak mevkidaşı Robert Fico tarafından karşılandı. İki ülke marşlarının çalındığı karşılama töreni sırasında güvenlik önlemi alan başbakanlık binasının üst katlarındaki keskin nişancılar dikkat çekti. Karşılama töreninin ardından Erdoğan ve Fico ikili görüşmeye geçti.
Erdoğan'ın bugünkü temasları kapsamında Slovak mevkidaşı Fico ile heyetler arası görüşmeye başkanlık ettikten sonra düzenlenecek ortak basın toplantısında konuşacak. Slovakya Meclis Başkanı Paska ve Cumhurbaşkanı Gasparoviç'le görüşecek olan Erdoğan daha sonra Türkiye-Slovakya İş Forumu'na katılacak. Erdoğan temaslarının ardından Ankara'ya hareket edecek.
(MŞ-MS-D)

06.02.2013 13:26:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT