1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başbakan Erdoğan merakla beklenen Van adayını açıkladı

Başbakan Erdoğan merakla beklenen Van adayını açıkladı

Başbakan Erdoğan merakla beklenen Van adayını açıkladı
A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayını açıkladı.

WanHaber.com - ÖZEL
 
Günlerdir merak konusu olan AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, bugün yapılan AK Parti Grup Toplantısı'nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Van için en doğru adayın Osman Nuri Gülaçar olduğununa vurgu yapan Erdoğan, hedeflerinin Van'ı kazanmak olduğu söyledi. 
 
AK Parti Grup Toplantısı'nda Van milletvekilleri Burhan Kayatürk, Mustafa Bilici, Fatih Çiftçi, Gülşen Orhan, Van İl Başkanı Abdullah Aras ve yönetimi Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar'ı yalnız bırakmadı
 
\"\"
 
OSMAN GÜLAÇAR KİMDİR?
1965 yılında Van'da doğdu. İlk ve ortaöğretimini aynı ilde bitirdi. İmam-Hatip Lisesi'nden mezuniyetinin ardından Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. Kürtçe ve Türkçe dillerine hakimiyetinin yanında yabancı dil olarak Arapça bilmektedir. Bölgenin önemli kanaat önderlerinden birisi olarak bilinen Osman Nuri Gülaçar, 28 yıl imam hatip olarak görev yaptı. Bu süreç zarfında bölgenin asıl talepleri ve ihtiyaçlarına yakinen şahit oldu. Sulhlar, taziyeler, düğünler ve konferanslar gibi toplumsal hayatın merkezinde olan etkinliklerde sürekli yer aldı. Toplumda yediden yetmişe, çocuklardan yaşlılara, esnaftan akademisyenine, köylerden bölge şehirlerinin tümüyle diyalogu olan Gülaçar, geniş halk kitlelerince biliniyor. Birçok sivil toplum örgütlerinde faaliyet gösterdi ve Ensar Vakfı Van Şube Başkanlığı görevinde bulundu. 28 Şubat sürecinde ve sonrasında sürgün edildi ve bir süre tutuklu kaldı. Hakkında bulunulan bütün suçlamalardan beraat etti. Osman Gülaçar, evli ve 3 çocuk babasıdır.
 
\"\"
 
 
BENZER HABERLER:
 
 
 
\"AK
A+A-

HABERE YORUM KAT