1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Başbakan Erdoğan İspanya'daki temaslarına başlıyor

Başbakan Erdoğan İspanya'daki temaslarına başlıyor

Başbakan Erdoğan İspanyadaki temaslarına başlıyor
A+A-

MADRİD - Türkiye - İspanya 4. Hükümetlerarası Yüksek Düzeyli Zirvesi'ne katılmak için İspanya'nın başkenti Madrid'e gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, temaslarına bugün başlıyor.Erdoğan, ilk

MADRİD - Türkiye - İspanya 4. Hükümetlerarası Yüksek Düzeyli Zirvesi'ne katılmak için İspanya'nın başkenti Madrid'e gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, temaslarına bugün başlıyor.

Erdoğan, ilk olarak Başbakanlık Moncloa Sarayı'nda İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ile bir araya gelecek.

Erdoğan ile Rajoy, başta iki ülke arasındaki ilişkiler olmak üzere AB, Suriye ve Ortadoğu barış sürecini meselelerini ele alacak. Heyetler arası görüşmelerin ardından iki lider ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Erdoğan daha sonra, İspanya'nın dünyaca ünlü bankası BBVA'ya ait Salamanca Markizi Sarayı'nda İspanyol şirketlerin üst düzey yöneticileri ile bir araya gelecek.

İspanya Ligi'nde Atletico Madrid takımında oynayan Türk futbolcular Arda Turan ve Emre Belözoğlu'nu Ritz Hotel'de kabul edecek olan Erdoğan'ın, İspanya anamuhalefet partisi PSOE Genel Sekreteri Alfredo Perez Rubalcaba ile görüşmesinin ardından Türkiye'ye dönmesi bekleniyor. CİHAN

A+A-

HABERE YORUM KAT