1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Erdoğan, Ikyb Başkan Yardımcısını Kabul Etti

Başbakan Erdoğan, Ikyb Başkan Yardımcısını Kabul Etti

Başbakan Erdoğan, Ikyb Başkan Yardımcısını Kabul Etti
A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi 1'nci Başkan Yardımcısı ve IKYB Başkan Yardımcısı Kosrat Resulü kabul etti. Kabülde MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi 1'nci Başkan Yardımcısı ve IKYB Başkan Yardımcısı Kosrat Resulü kabul etti. Kabülde MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu da yer aldı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakanlık Merkez Bina'daki kabulleri sürüyor. Erdoğan'ın bugünkü programının diğer günlere nazaran daha yoğun olduğu gözlenirken, Erdoğan ilk olarak Uluslarası Sergiler Bürosu (BIE) Başkanı Ferdinand Nagy ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Başbakan Erdoğan, ayrıca Irak Kürt Bölgesel Yönetimi 1'nci Başkan Yardımcısı ve IKYB Başkan Yardımcısı Kosrat Resulü de kabul etti. Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleşen ve yaklaşık 1 saat süren görüşmede ayrıca MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu da yeraldı.
Başbakan Erdoğan, şu dakikalarda ise Türk-Musevi Cemaati Başkanı İsak İbrahimzadeh'i ve beraberindeki heyeti kabul ediyor. Başbakan Erdoğan bu kabulün ardından ise Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştiren Gürcistan Başbakanı Bidzina İvanişvili'yi resmi törenle karşılayacak. Karşılama törenin ardından ise iki ülke başbakanı başbaşa ve heyetlerarası görüşme gerçekleştirecek.
Görüşmelerin ardından Erdoğan ve İvanişvili'nin ortak basın toplantısı yapması beklenirken, Başbakan Erdoğan konuğu İvanişvili'nin onuruna Başbakanlık Resmi Konutu'nda akşam yemeği verecek.
(AT-YHY-Y)

14.02.2013 15:24:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT