1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Erdoğan: "gülsüm Kardeşimiz Tüm Dünyaya İnsanlığın Ölmediğini Gösterdi"

Başbakan Erdoğan: "gülsüm Kardeşimiz Tüm Dünyaya İnsanlığın Ölmediğini Gösterdi"

Başbakan Erdoğan: gülsüm Kardeşimiz Tüm Dünyaya İnsanlığın Ölmediğini Gösterdi
A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da geçirdiği kaza sonrası felç olan Rus gence yıllardır kendi çocuğu gibi bakan Gülsüm Kabadayı'nın tüm dünyaya insanlığın ölmediğini gösterdiğini söyledi. Ba

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da geçirdiği kaza sonrası felç olan Rus gence yıllardır kendi çocuğu gibi bakan Gülsüm Kabadayı'nın tüm dünyaya insanlığın ölmediğini gösterdiğini söyledi.
Başbakan Erdoğan, Sağlık Bakanlığı'nın kara ambulansı, UMKE aracı ve ambulans botlardan oluşan 486 araçlık filosunun hizmete alım töreninde konuştu. Konuşmasında, Antalya'da geçirdiği kaza sonrası felç olan Rus gence 5 yıldır kendi çocuğu gibi bakan Gülsüm Kabadayı'nın örnek davranışına değinen Erdoğan, "2008 yılında Antalya'da kim olduğu, nereden geldiği bilinmeyen bir kişi geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanıyor ve tamamen felç oluyor. Bu kişiye fedakar bir kardeşimiz, Gülsüm hanımefendi sahip çıkıyor ve kendisine yıllardır bakıyor. Gülsüm kardeşimiz sadece insan olduğu için tanımadığı bir kişiyi bu şekilde himayesine almakla tüm dünyaya adeta insanlığın ölmediğini gösteriyor. Sonrada Rus vatandaşı olduğu anlaşılan bu kişiye hiçbir karşılık beklemeksizin, yüksünmeden, sadece Allah rızası için yıllardır bakan Gülsüm hanımefendiyi bu örnek davranışı sebebiyle kutluyorum. Görüldüğü gibi biz milletimize önce insan diyerek sahip çıktığımızda, bizim milletimiz de tüm insanlığa sahip çıkıyor" dedi.
(VK-ÇK-CC-Y)

01.02.2013 16:19:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT