1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Erdoğan, Arınç'ı zor durumda bıraktı

Başbakan Erdoğan, Arınç'ı zor durumda bıraktı

Başbakan Erdoğan, Arınç'ı zor durumda bıraktı
A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha yaptığı açıklama ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı zor durumda bıraktı. Bülent Arınç'ın Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın faiz sunumu hakkında söylediklerini Başbakan Erdoğan, yaptığı açıklama ile yalan

Başbakan Erdoğan, Arınç'ı zor durumda bıraktı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha yaptığı açıklama ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı zor durumda bıraktı. Bülent Arınç'ın Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın faiz sunumu hakkında söylediklerini Başbakan Erdoğan, yaptığı açıklama ile yalanladı. 

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı önceki gün Bakanlar Kurulu'na faiz sunumu yaptı. Başbakan yardımcısı Bülent Arınç , toplantı sonrası sunumu olumlu bulduğunu, kabine üyelerinin de sunuma katıldığını söyledi. Ancak Başbakan Erdoğan dün, Başçı'nın yaklaşımını kabul etmediğini açıkladı.

Başbakan Erdoğan, bağımsız bir kuruluş olan Merkez Bankası'nın faiz kararını eleştirmiş ve faizleri indirmesi gerektiği yönünde ithamlarda bulunmuştu. MB Başkanı Erdem Başçı, önceki gün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısına katılarak bir sunum yapmıştı. Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın sunumu ve MB'nin yapısında bir değişiklik yapıp yapmayacakları sorulmuştu.

Başçı'nın yaptığı sunumla ilgili olarak Arınç, "Merkez Bankası Başkanı, görevinin başındadır. Olumlu bir sunum yaptı. Bütün Bakanlar Kurulu üyeleri de bu değerlendirmelere katılmıştır" ifadelerine yer vermişti.

"Olumlu bir sunum yaptı. Bütün Bakanlar Kurulu üyeleri de bu değerlendirmelere katılmıştır" diyen Arınç'ı ertesi gün Başbakan Erdoğan yine yalanladı. Parti grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, "Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın Bakanlar Kurulu'na yaptığı sunum rutin bir çalışma. Faiz noktasındaki yaklaşımlarını asla olumlu bulmuyorum. O yaklaşımı kabul etmiyorum. Bu konudaki şeyleri zaten kendilerine tarafımızdan da iletilmiştir" dedi.

Arınç daha önce de "kızlı erkekli ev konusunda, dershanelerin kapatılması konusunda" Başbakan Erdoğan tarafından yalanlanmıştı.

A+A-

HABERE YORUM KAT