1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Başbakan Davutoğlu'ndan Meslektaşı samaras'a Komşu ziyareti...

Başbakan Davutoğlu'ndan Meslektaşı samaras'a Komşu ziyareti...

Başbakan Davutoğlu'ndan Meslektaşı samaras'a Komşu ziyareti...
A+A-

Başbakan Ahmet davutoğlu bugün yunanistan'a hareket etti. Başbakan Yunanistan ziyaretinde kıbrıs meselesi ile gidiyor.Yunanistan Başbakan Ahmet Davutoğlu için hazırlanıyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün Yunanistan öncesi havaalanında basın toplantısı düzenledi ve kurmayları ile bilikte Yunanistana hareket etti.Başbakan Ahmet davutoğlu bugün yunanistan'a hareket etti. Başbakan Yunanistan ziyaretinde kıbrıs meselesi ile gidiyor.


Başbakan Ahmet davutoğlunun Yunanistan başbakanısamaras ile görüşmelerinin konuları kuzey ve güney egedeki türk donanmasının tatbikatları devam ederken gerçekleşecektir.


İki başbakanın asıl güreşme konuları arasında Kıbrıs sorunu ve ekonomik bölge sorunları konuşulması bekleniyor.iki ülke arasındaki sorunlardan biride  sismik arama gemisi Barbaros Hayrettin paşanın kıbrısta sondaj yaptığı gönderilmesi ile alakalı ..

 

Başbakan Davutoğlunun meslektaşı ile görüşemelerinde anlaşmazlıkların artık çözüme kavuşturulması ön planda yer alıyor. Başbakan ahmet davutoğlunun yunansitan öncesi ziyaretinde ülkede eylem yapma yasağı getirildi.

 

ahmet.jpg

 

A+A-

HABERE YORUM KAT