1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Davutoğlu'ndan KOBİ'lere müjde

Başbakan Davutoğlu'ndan KOBİ'lere müjde

Başbakan Davutoğlu'ndan KOBİ'lere müjde
A+A-

Başbakan Davutoğlu, İMES Sanayi Sitesi yöneticilerine hitap etti. Davutoğlu önümüzdeki dönemlerde KOBİ'ler için önemli bir adım atılacağını müjdeledi.


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, İMES Sanayi Sitesi'nde önemli açıklamalar yaptı.

Önümüzdeki dönemde asgari ücretin bin 300 liraya çıkarılacağını belirten Ahmet Davutoğlu, konuşmasının devamında "Ama onun KOBİ'ler üzerinde herhangi bir baskı oluşturmaması için de sizlerle istişare ederek gerekli tedbirleri alacağız. Asgari ücreti artırırken reel kesime yönelik ilavi desteklerle bunu telafi etmeye çalışacağız. Mesela bir genç arkadaşımız herhangi bir iş yerine ilk defa işe girerse bir yıl boyunca maaşını devlet olarak biz ödeyeceğiz. Sizler yeni bir istihdam alanı oluşturup gençlerimizi istihdam ettiğinizde, iş başı eğitimi verdiğinizde bir yıl boyunca maaşı devlet ödeyecek." dedi.

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:
Milletimizin eliyle siyasi istikrarı sağlarsak, ekonomik istikrar bizim işimiz. Hiçbir yerde ekonomi ile siyasetin ayrı düştüğü durumlar söz konusu olmaz. Siyasi istikrar varsa siyasi öngörülebilirlik varsa ekonomik istikrar ve planlama da mümkün hale gelir. Ama siyasi bir kaosa hele hele bir güvenlik kaosuna, etrafımızdaki ateş çemberi içindeki ülkelerde gördüğümüz gibi, düşerseniz ekonomik hayatın sürmesi mümkün değil.


"İNŞALLAH TESİS EDECEĞİZ"
En öncelikli mesele ülkede demokrasiyle özgürlükler ile istikrarı aynı anda sağlayabilecek bir siyasi ortamın tesis edilmesidir. Milletimizin iradesiyle siyasi güven iklimini tesis edersek, inşallah tesis edeceğiz, milli iradeye ram olmak bizim işimiz.

"KOBİ'LERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ"
KOBİ'lerimiz, Türkiye'nin omurgasını temsil ediyor. Bize düşen de KOBİ'lerimize, sizlere sahip çıkmak. Her ölçekte sanayicimizin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Herkes emin olsun ki önümüzdeki süreç KOBİ'lerimiz için büyük bir hamle dönemi olacaktır.

"NE KADAR ENERJİ KAYBETTİRDİĞİNE ŞAHİTSİNİZ"
1 Kasım çok önemli, herhangi bir siyasi kaygıyla ifade ediyor değilim ama Türkiye'nin bu ateş çemberi içinde, jeopolitik anlamda etrafımızdaki ve küresel anlamda ekonomik kriz içinde yoluna devam edebilmesi için istikrar şart. İstikrar için de kalkınma ancak ve ancak ülke potansiyelinin tümünü hayata geçirerek söz konusu olabilir. Bir şirkette 2'li, 3'lü yapı olursa şirketin verimliliği düşer. Türkiye'de de 90'lı yıllardaki parçalı yönetimin koalisyonlarla ne kadar enerji kaybettirdiğine şahitsiniz. Onun için 1 Kasım için temel sloganımızı ifade etmek istiyorum, 'Tek başına iş başına' diyoruz.

A+A-

HABERE YORUM KAT