1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Ahmet Davutoğlu Van'a Geliyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu Van'a Geliyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu Van'a Geliyor
A+A-

AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, Başbakan Davutoğlu’nun katılımıyla 7 Aralık günü partilerinin 5. Olağan Kongresi’nin yapılacağını söyledi.

 

Av. Zahir Soğanda, 7 Aralık’ta Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Van’a geleceğini söyledi. Soğanda, 3 Temmuz 2014 tarihinde genel merkezimiz tarafından AK Parti Van İl Başkanlığı görevine tevdi edildiğini belirterek şöyle konuştu: "Göreve getirildiğimiz günden bu yana halkımız, partimiz ve demokrasimiz adına çalışmaları sürdürdük. Bu kutsal göreve getirildiğimizde önümüzde yoğun bir süreç vardı. 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimi için tüm teşkilat birimlerimizle canla başla çalışarak, Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de yerel seçimlere nazaran oyumuzu artırdık. Tüm illerimizde olduğu gibi kasım ayı içerisinde de ilçe kongrelerimizi büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik. Şimdi önümüzde partimizin il kongresi var. İlçe kongrelerimizdeki coşkunun kat ve katı kadar coşkuyla gerçekleştireceğimiz il kongremizde bir ilke daha imza atıyoruz."

Kurucu Genel Başkanları Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Sayın Ahmet Davutoğlu'nun Başbakan sıfatıyla ili ilk kez ziyaret edeceğini anlatan Soğanda, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kongre, 7 Aralık Pazar günü saat 10.00’da Organize Sanayi Bölgesi girişindeki Van Ortadoğu EXPO Fuar ve Kongre Merkezi alanında Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, bakanlarımız, genel başkan yardımcılarımız ve milletvekillerimizin katılımıyla gerçekleştirilecektir. Dileğimiz, tek liste halinde, birlik beraberlik içerisinde kongreye gidilmesidir. Kongremizin başta tüm milletimize, demokrasimize, partimize ve teşkilatımıza hayırlı olmasını ve kongremizin bir şölen havasında gerçekleşmesini temenni ediyorum. Bütün hemşehrilerimizi 7 Aralık Pazar günü saat 10.00’da kongremize davet ediyoruz.’’

A+A-

HABERE YORUM KAT