1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Başarılı Sporculardan Eş Başkan Çoban'a Ziyaret

Başarılı Sporculardan Eş Başkan Çoban'a Ziyaret

Başarılı Sporculardan Eş Başkan Çoban'a Ziyaret
A+A-

Başarılı Sporculardan Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Çoban'a Ziyaret.

Türkiye Engelliler Judo müsabakalarında Türkiye 3'üncüsü olan Esmer Taşkın ve Mersin'de düzenlenen atletizm elemelerinde dereceye girerek Avrupa Şampiyonası ve Avrupa Kupasına katılmaya hak kazanan Van Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcularından Mehmet Akkoyun Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Hatice Çoban'ı makamında ziyaret etti.

Türkiye Engelliler Judo müsabakalarında Türkiye 3'üncüsü olan Esmer Taşkın ve Mersin'de düzenlenen atletizm elemelerinde dereceye girerek Avrupa Şampiyonası ve Avrupa Kupasına katılmaya hak kazanan Van Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcularından Mehmet Akkoyun Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Hatice Çoban'ı makamında ziyaret etti. Ziyarete Van Büyükşehirspor Eş Başkanı Ayşe Harmancı ve Antrenör Hüseyin Esen de katıldı. 

Rakiplerine oranla zor ve kıt şartlarda çalışarak bu büyük başarıyı yakalayan sporcuların çok önemli bir başarı gösterdiğini aktaran Çoban, Van'a ve belediyeye yaşattıkları haklı gururdan dolayı sporculara teşekkür etti. 

Çoban, "Engelli sporcumuz Esmer Taşkın arkadaşımızın engelli haftasında böylesi bir başarısını bizimle paylaşması iki kat daha önem arz etmektedir. Sizleri azminiz ve inancınız için kutluyorum" dedi.

Bu başarıların gençlere model oluşturacağını belirten Çoban, uyuşturucu kullanan, bu başarının kahve köşelerinde zaman geçiren gençlere de bir model oluşturacağına inandıklarını söyledi. Sporcular ise kendilerini destekleyen Eş Başkanlar Bekir Kaya ve Hatice Çoban'a teşekkür etti. Çoban daha sonra sporculara hediyeler verdi. 

5-036.jpg

6-021.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT