1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Baş: "oda Seçimlerinde Şirketlerden Yetki Belgesi Şartı Kaldırılmalı"

Baş: "oda Seçimlerinde Şirketlerden Yetki Belgesi Şartı Kaldırılmalı"

Baş: oda Seçimlerinde Şirketlerden Yetki Belgesi Şartı Kaldırılmalı
A+A-

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu eski Başkanı ve Başkan Adayı Şaban Baş, oda seçimlerinde oy kullanacak üyelerden katılım belgesinin istenmemesi gerektiğini söyledi. 4 Temmuz 2012 tarihinde

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu eski Başkanı ve Başkan Adayı Şaban Baş, oda seçimlerinde oy kullanacak üyelerden katılım belgesinin istenmemesi gerektiğini söyledi.
4 Temmuz 2012 tarihinde kabul edilen 6353 sayılı torba kanununun 30. maddesiyle 18 Mayıs 2004 tarihli 5174 sayılı TOBB ile Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar kanununu 81. maddesinin beşinci fıkrasının yeniden düzenlendiğini kaydeden Baş, oda ve borsa seçimlerinde seçim kurullarına verilen hazirun listelerinde şirket yetkililerinin bildirilmemesi nedeniyle, oy kullanacak kişilerin ticaret odasından yetki belgesi almasının gerekli olduğunu söyledi. Baş, "6353 sayılı torba kanununun 30.maddesine ilave yapılması halinde üyelerden katılım belgesinin istenmesi kaldırılmalıdır. Seçim kuruluna verilen listelere oy kullanmaya yetkili kişilerin adları yazılmalı ve yetkililerin isimleri askıya çıkarılmalıdır. Seçim günü şirket adına yetkili olanlardan herhangi biri oyunu kullanmalıdır. Bu konuda Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati Yazıcı ile TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan gerekli çalışmanın yapılmasını beklemekteyiz."
(ADN-Y)

08.02.2013 11:02:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT