1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bartın'da 111 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Bartın'da 111 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Bartında 111 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
A+A-

Bartın'ın yüksek kesimlerinde kar kalınlığı yarım metreye kadar ulaşırken, 111 köy yolu ulaşıma kapandı. Bartın'da kar kalınlığı yüksek kesimlerde yarım metreye kadar ulaştı. Ulaşıma kapanan Uzunöz k

Bartın'ın yüksek kesimlerinde kar kalınlığı yarım metreye kadar ulaşırken, 111 köy yolu ulaşıma kapandı.
Bartın'da kar kalınlığı yüksek kesimlerde yarım metreye kadar ulaştı. Ulaşıma kapanan Uzunöz köyünden bir vatandaş, hastası olduğunu belirterek ekiplerden yardım istedi. Uzunöz köyüne sevk edilen Özel İdare'ye ait greyder, yolu ulaşıma açtı. Vatandaşlar, kış günleri köy yaşamının zor olduğunu, kar yağdığında ulaşımın tamamen kesildiğini ve ekiplerin sürekli yolları açarak vatandaşların mağdur edilmediğini söylediler.
Gece ise Ulus ilçesine bağlı Kumluca beldesinde yolda kalan yolcu otobüsleri, zincir takarak ilerleyebildi. Bartın İl Özel İdaresi ekipleri, ulaşımın sağlanabilmesi için çalışmalarına aralıksız devam etti.
Bartın Özel İdaresi Yol Ulaşım Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre kentte öğle saatlerinde kapalı olan 407 köy yolundan 296 köy yolu ulaşıma açıldı. 111 köy yolunun açılması için ekiplerin aralıksız olarak çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.
(DK-CC-Y)

10.01.2013 17:28:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT